Rozgrywka sieciowa


Przyzywanie i inwazje działają bardzo podobnie do poprzedniej części gry.

Więcej na stronie Przedmioty rozgrywki sieciowej


Nie wszędzie możemy zostawić znak wezwania, niektóre miejsca jak Majula, komnata w Oazie Doświadczonych, areny bossów czy kilka innych nie posiadają tej możliwości.

Sprawdź Kalkulator przyzywania, jeśli chcesz się połączyć ze znajomym.

  • Po spaleniu kukły człowieka w ognisku obniża się nasz priorytet bycia zaatakowanym, lecz wciąż jest to możliwe. Uniemożliwia także kooperację z innymi graczami. Działa około godziny. By mieć pomoc z inwazjami możemy dołączyć do Przymierza Drogi Błękitu.
  • Będąc w Przymierzu Czempionów nie możemy korzystać z kooperacji w grze.
  • Jeżeli masz niski transfer, bo któryś z domowników go obniża to możesz mieć mniejszą szansę na połączenie.
  • W przypadku gdy rozłącza nas często z internetem, rozgrywka sieciowa może zostać zablokowana. Musimy użyć wtedy kości porządku.

 

Kooperacja

Gracze mogą zostać wezwani do innego świata by pomóc w walce z bossem, inwazją lub oczyszczeniem lokacji. Czas jest limitowany, używając Białego steatytowego rysika możemy przez 40 minut grać z osobą, która dotknie nasz znak. Gdy pomagamy z bossem: 1) wygrana: nie tracimy użyć naszych zaklęć, butelek estusa, wytrzymałości ekwipunku 2) przegrana: tracimy użycia zaklęć (musimy użyć ognisko by je odnowić) butelki estusa, wytrzymałość ekwipunku.

Plamy krwi

Od czasu do czasu będziesz mógł zobaczyć plamę krwi na ziemi. Gdy staniesz na niej, będziesz mógł ją aktywować. Spowoduje to pokazanie kilku ostatnich sekund życia innego gracza, który tu zginął. Śmierć zazwyczaj nie ma miejsca dokładnie tam gdzie znajduje się plama krwi, ale raczej parę kroków wcześniej. Powtórka pokazuje zabitego gracza jako ducha i nie pokazuje żadnego innego aspektu jego śmierci, tzn. co go zabiło (chyba że spadnie z klifu lub tym podobne). Mimo tego z powtórki wiele można wywnioskować, np. potencjalni przeciwnicy znajdujący się w pobliżu lub inni gracze, jeśli dochodzi tam często do inwazji (zwłaszcza gdy gracz krąży i atakuje a potem otrzymuje cios w plecy lub zostaje zabity kilkoma ciosami).

Iluzje (jasnoniebieskie upiory)

W trakcie twojej podróży będziesz mógł zauważyć duchy innych graczy znajdujących się w tym samym miejscu w tym samym czasie. Wyglądają tam samo jak ci, których zobaczysz po aktywowaniu plamy krwi, ale w tym przypadku są to "żywi" gracze podróżujący we własnym świecie w rzeczywistym czasie. Nie można oddziaływać z nimi bezpośrednio, choć można wykonać gest do innego gracza.

Upiory przy ogniskach

W pobliżu ognisk (i tylko tam), powyższe upiory innych graczy stają się bardziej szczegółowe i widoczne niż gdziekolwiek indziej w grze. Widać ich wyposażenie a nawet czy są w formie ludzkiej czy pustej. Widząc innych graczy odpoczywających przy tym samym ognisku pomaga uświadomić sobie, że prawdopodobnie zmagają się z tymi samymi trudnościami. Testy sugerują, że bardziej prawdopodobne jest to, że zobaczysz tych graczy, którzy mają taki sam lub zbliżony poziom do twojego, co daje ci rozeznanie odnośnie aktywności w tym miejscu na twoim poziomie, jeśli masz zamiar umieścić znak przyzwania przy tym ognisku lub sam szukasz znaków.

 

PvP (Player vs. Player) Sugerowane poziomy na NG

  • NG: SL125-150
  • NG+: SL150-175
  • NG++: SL175-200
  • NG+3: SL 200

Sugerowane poziomy w danych lokacjach

 

Miejsce Minimalny Level Maksymalny Level
Majula N/A N/A
Przedsionek N/A N/A
Knieja Upadłych Olbrzymów 1 25
Wieża Płomienia Heide 20 35
Katedra Błękitu N/A N/A
Przystań Niczyja 35 40
Zaginiona Twierdza 40 55
Bastion Grzesznicy 55 60
Księżycowa Dzwonnica 40 60
Zagajnik Myśliwych 40 60
Czyściec Nieumarłych 40 60
Dolina Żniw 60 65
Strażnica Żniw 60 70
Żelazna Warownia 70 75
Słoneczna Dzwonnica N/A N/A
Puszcza Cieni 60 80
Wrota Pharrosa N/A N/A
Trassowa Zatoka Tseldora 70 85
Grobowiec Świętych N/A N/A
Rynsztok 50 85
Czarny Jar 55 90
Zamek Drangleic 70+ 100+
Kapliczka Amany 80 110
Krypta Nieumarłych 90 120
Warownia Aldii 95 125
Smocze Gniazdo 90 140
Smocza Kapliczka 90 145

Tron Pragnień

90 145

Problemy sieciowe?


Otworzenie następujących portów w firewallu zwiększy szansę na poprawne połączenie :

PC Xbox Live:
TCP 80
TCP 443
TCP 5223
UDP 3478
UDP 3479
UDP 3658
Port 88 (UDP)
Port 3074 (UDP and TCP)
Port 53 (UDP and TCP)
Port 80 (TCP)Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈