Fabuła

Dark Souls II podąża tą samą ścieżką co jej poprzedniczka, dostarczając graczom głęboką, ale ukrytą fabułę, która trzeba samemu poskładać poprzez rozmowy z postaciami niezależnymi, czytanie opisów przedmiotów i wnikliwą obserwację otoczenia. Więcej w wątku na forum (ang) the Archives tej wiki poświęconym wyłącznie fabule w grze.

Kliknij, by przeczytać Analizę fabuły wg Wigriffa "Dlaczego Drangleic to Lordran?"
Click to Show Lore Article
Prolog

Być może już ją znasz... Może ze snów. Ponurą, zapomnianą krainę.

Miejsce, w którym dusze połatają twój schorowany umysł.

Stracisz wszystko... kiedy pojawi się on.Symbol klątwy. Zapowiedź mroku.Twoja przeszłość, twoja przyszłość. Twoje własne światło.

To wszystko pozostanie bez znaczenia, a ty... nawet się nie przejmiesz. Nie będziesz już bowiem człowiekiem, dołączysz do nich...Tych, którzy pożywiają się duszami. Pustych.

Dawno temu w niedostępnej krainie daleko na północy, wielki król zbudował wspaniałe królestwo. Nazywano je, zdaje się, Drangleic. Być może już o nim wiesz. Choć nie, to niemożliwe. Pewnego dnia staniesz u jego zniszczonych bram. I nie będziesz nawet wiedzieć dlaczego...

Jak u ćmy lecącej do ognia...Twe skrzydła zapłoną bólem. Raz za razem.

Takie jest twe przeznaczenie. Przeznaczenie przeklętych.


Podsumowanie fabuły
Podsumowanie DLC wg VaatiVidyaDark Souls II to druga część serii, której wydarzenia mają miejsce wiele lat po swojej poprzedniczce. Postacie, przedmioty i nawiązania do legend, żywych w części pierwszej są czasem przedstawione lub można je odszukać w Dark Souls II.

Straid z Olaphis po odkamienieniu wspomina, że wcześniej, przed jego petryfikacją, ta kraina nie nazywała się Drangleic. Odmienne opisy Pierścienia przyczajonego smoka (w DS1 - pierścień z powolnym smokiem) w pierwszej i drugiej części sugerują, że Drangleic może być Vinheim. Jeśli Vinheim jest krajem, królestwem a nie krainą geograficzną wewnątrz kraju. W Dark Souls, opis pierścienia mówi, że był on wręczany najzdolniejszym adeptom Smoczej Szkoły Vinheim. podczas gdy w Dark Souls II, że był używany "dawno, dawno temu w krainie, gdzie obecnie leży Drangleic". Można to rozumieć tak, że ten pierścień jest tym samym używanym w Lordran lub że ten pierścień znajduje się na ziemiach, z których pochodzi.

Występują również nawiązania do legend o Olbrzymach, którzy przekroczyli morze, obawiając się ludzi, mogących zaprowadzić Epokę Mroku, ale Olbrzymi zostali pokonani przez Króla Vendricka. Mogli oni być zwolennikami Lorda Gwyna, jako że gracz napotyka przeciwników takich jak Stary zabójca smoków. Kanclerz Wellager wyjawia, że Olbrzymy zaatakowały Drangleic, ponieważ Król Vendrick wcześniej zaatakował ich krainę i ukradł im coś cennego, na życzenie Królowej Nashandry. Wellager twierdzi także, że Nashandra pochodzi z bardzo odległej krainy, zza morza. Choć nie jest powiedziane wprost skąd pochodzi i czy to ten sam kraj, co przybyłych Olbrzymów. Wspomina również, że po zakończeniu wojny "królowa przyniosła pokój zarówno tej ziemi, jak i królowi. Pokój tak niebywały, że przypominał... . ..Mrok". Opis duszy Nashandry mówi, że narodziła się z mroku. Istnieją również wskazówki, że została stworzona z większego zła czyhającego w Otchłani,

W Krypcie Nieumarłych, Strażnik Grobów Agdayne mówi o ludzkiej istocie zjednoczoną z ciemnością. Z przebiegu wydarzeń w Dark Souls można przypuszczać jaki wpływ miała ciemność na cały świat. Wspomina o "Poprzednim Królu Światła", który obawiał się ludzkości, myśląc, że mogą "zaprowadzić nową epokę mroku". Mogło to się zdarzyć nim Drangleic nazywano Drangleic lub zanim Vendrick objął tron. W ten sposób wskazując, że wydarzenia Dark Souls II mają miejsce na tych samych ziemiach co pierwsza część gry, także ze względu na te same przedmioty rozprzestrzenione po świecie oraz Gwyna, który mógł być tym Poprzednim Królem.

Rozbieżności w tłumaczeniuBogowie


W Dark Souls II występuje o wiele więcej odwołań do bogów w opisach przedmiotów, przymierzach i magii. Ich imiona i dziedziny, nad którymi panują mogą się jeszcze zmienić, lecz możemy je poznać dzięki grawerowanemu pierścieniowi.


Caffrey - bogini szczęścia
Prawdopodobnie jej wizerunek, lub poprzedniego bóstwa, to kobieta z anielskimi skrzydłami widniejąca na zardzewiałej monecie i dająca graczowi większe szczęście.
Caitha - bogini łez
Wspomniana w opisie dzwonka Caithy jako litościwa istota towarzysząca w chwilach smutku albo demon sprowadzający nieszczęścia.

Evlana - bogini łowów
Evlana jest patronką tych, którzy tropią i zabijają swą zdobycz. Jednakże, według łuku myśliwego, nie jest ona prawdziwą boginią, lecz dzielną i świetną łuczniczką. Dopiero długo po jej śmierci przekazywane na jej temat opowieści sprawiły, że Evlanę zaczęto traktować jak bóstwo.

Faraam - bóg wojny
Imię Faraama pojawia się w opisie zestawu zbroi Faraama. Mówi on, że jego wyznawcy, Lwi Rycerze, nosili ciężkie pancerze i siali postrach swymi dwoma mieczami.

Galib - bóg choroby
Bóg czczony przez Leydijskie wiedźmy, o czym wiemy z opisu czarnych szat wiedźmy.

Hanleth - bogini rozkoszy


Kremmel - bóg trudu
Bóg, któremu fani Dark Souls powinni regularnie składać modły.

Nahr Alma - bóg krwi
Nahr Alma to imię boga przymierza najeźdźców, które działa bardzo podobnie do Mrocznych Upiorów z pierwszego Dark Souls. Wspomina nam o nim Mały Gren, którego spotykamy po pokonaniu Rydwanu Kata. Mały Gren wprowadza nas do przymierza i daje pierścień. Sam zdaje się być ogarnięty obsesją na punkcie krwi, jak pragnie Nahr Alma. Mały Gren nie będzie z nami rozmawiał, dopóki nie najedziemy innego świata i nie pokonamy jego władcy. Nie odpowie również członkami Dzieciców Słońca.
  • "Alma" w łacinie oznacza "karmić" albo "karmiciel". Np: "Alma Mater" znaczy "Matka Karmicielka".
    • "Alma" w łacinie oznacza również duszę.

Nehma - bogini miłości


Quella - bóg snu


Zinder - bóg pożądania**Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈