Strona zawiera odnośniki do wszystkich informacji związanych z grę. Aktualizacje będą następować wraz z pojawianiem się nowych wywiadów i informacji związanych z grą!
Zawarliśmy tu nieco najważniejszych fragmentów wywiadów i proste tłumaczenia niektórych informacji dostępnych jedynie po japońsku.

Podsumowanie wszystkiego co wiadomo do tej pory zawarto w tym wątku.

Oficjalna strona


dksWebSite_reframed.jpg
"http://www.darksoulsii.com"
Oficjalna strona nie jest bogata w słowa, ale zawiera sporo grafik, multimediów. Jest dostępna zarówno po japońsku jak i po angielsku.

Wiadomości anglojęzyczne


Artykuły i wrażenia po targach E3IGN gameplay reveal
za IGN. 10 kwiecień 2013.
Poza rozgrywką, pojawił się wywiad z Yui Tanimurą, dyrektorem From Software oraz ze światowym producentem NamcoBandai, Tai Miyazoe.
 • Wiele mechanik z Dark Souls będzie obecne w drugiej części, np. ogniska i butelki Estusa.
 • Będzie można zapalać pochodnie, by rozjaśnić sobie ciemne lokacje.
 • Zostanie wprowadzona walka dwiema broniami.
 • Smoki będą kluczowym elementem gry.

Edge #249

za Edge. 15 grudzień 2012


 • Hidetaka Miyazaki, twórca serii Souls i reżyser Demon's Souls i Dark Souls będzie nadzorował, ale nie będzie bezpośrednio zaangażowany w rozwój Dark Souls 2.
 • Reżyser uczestniczący Tomohiro Shibuya zamiera stworzyć grę "bardziej dostępną", jeśli chodzi o przymierza i prawdopodobnie w kilku innych aspektach.
 • Zespół pracujący nad Dark Souls 2 jest znacznie większy niż ten pracujący nad Dark Souls.
 • W odniesieniu do artykułów, grafika została znacznie ulepszona, do tego stopnia, że były spekulacje, iż mogła ona zadebiutować na konsolach nowej generacji. Nie zostało to ani potwierdzone ani zaprzeczone podczas wywiadu.
 • W Dark Souls 2 gracz będzie nieumarłym, a wydarzenia nie będą miały miejsca w Lordran.
 • W czasie wywiadu [grudzień 2012], Dark Souls 2 było ukończone w ok. 25%. Rozwój zaczął się w sierpniu lub wrześniu 2011 roku. Pracownicy zostali przeniesieni z prac nad DLC do Dark Souls do Dark Souls 2 w zależności od potrzeb.
 • Dobre i złe czyny będą wpływać na doświadczenia gracza pomijając inwazje w trybie online. Specjalna postać niezależna - rydwan może zostać napotkana, jeśli gracz będzie miał zły charakter. Nie są znane dalsze informacje wyjaśniające ja go spotkać oraz jakich NPC napotkają dobre postacie.
Edge #249 article follow-up and additional info.
za [Edge Online]. [17 grudzień 2012]

4Gamer Interview

za 4Gamer. grudzień 2012.
 • Podsumowanie poprzedniej dyskusji Edge.
 • Decyzja o tym, że Miyazaki zostaje przeniesiony z reżysera na nadzorującego, została podjęta przez firmę. Nie jest jasne czy przez NamcoBandai czy przez From Software. Obecnie jest zaangażowany w inny projekt.
 • Shibuya: Dark Souls 2 "nie jest sequelem, jeśli chodzi i fabułę" dla Dark Souls, ale obie te gry osadzone są w tym samym świecie.
 • Gra będzie charakteryzować się takimi samymi cechami terenu jak Dark Souls a świat będzie nieco większy.
 • Shibuya ma nadziejję na "łagodne wprowadzenie nowych graczy" podczas pierwszych momentów gry, a potem zaprezentować standardowe dla tej serii podejście. Gra będzie wymagać ostrożności od gracza.
 • Do aspektów online w Dark Souls 2 zostanie zaimplementowany system serwerów.
 • Shibuya wierzy, że Dark Souls przekazało poczucie osamotnienia i rozpaczy i ma nadzieję na przekazanie "rozpaczy" w drugiej części.
 • Dark Souls: Artorias of the Abyss zdobyło User's Choice Award na Playstation Awards 2012
 • Dark Souls sprzedano w przynajmniej 1,5 mln egzemplarzach.


Spotkanie społeczności Dark Souls z twórcami z okazji promocji gry

Marzec 2014
źródło: Fextralife

Wywiad z Takeshi Miyazoe
Podczas wydarzenia udało mi się przeprowadzić wywiad z Takeshi Miyazoe, producentem Dark Souls 2. Jak dla mnie, był najmilszą i najbardziej dostępną osobą podczas tej zabawy. Mieszkał parę pokoi hotelowych pode mną. Oto parę pytań które mu zadałam:

Czy w grze znalazło się wszystko co wg Was powinno tam być? (zadane przez Devokai)
Tak myślę. Kiedy rozmawiałem z dyrektorami i deweloperami powiedzieli, że główne założenia zostały spełnione. W początkowych stadiach rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które byłyby fajne, dodawały coś nowego, ale myślę, że na koniec, wysokie poczucie sukcesu, lepszy, unikalny system rozgrywki sieciowej, wszystko to zostało dobrze złożone. Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu kiedy wyjdzie gra, to doświadczenie będzie pełne.

Czy zdajesz sobie sprawę, że społeczeństwo uważa was za jedynego dewelopera, który słucha czego chcemy? (zadane przez Anubis)
(śmiech) Świetnie. Jako deweloper gier próbujemy aż tak bardzo nie polegać na komentarzach fanów. To nie tak, że słuchamy wszystkiego co każdy nam powie. Myślę, że FromSoftware naprawdę trzyma się swoich założeń i stara się stworzyć grę, którą naprawdę chce stworzyć. Ale komentarze fanów zawsze są mile widziane. Dobrze wiedzieć co myślą fani na temat naszej gry, jak jej doświadczają. Zawsze jest lepiej wysłuchać fanów i dodać niektóre z ich pomysłów do gry.

Co było najtrudniejsze do rozwinięcia w grze?
Myślę, że najtrudniejszą była decyzja co zostawić a co zmienić w stosunku do Dark Souls 1. Wiesz, technologie której użyliśmy, nowy silnik, lepszą grafikę, ale wszystko to było wyzwaniem z perspektywy projektowania i produkcji gry. Nie chcieliśmy zezłościć fanów zmieniając grę.zbyt radykalnie. Chcieliśmy zachować grę, taką jaka była a jednocześnie dodać nowe doświadczenia i myślę, że to było najtrudniejsze. Myślę,że jesteśmy w stanie dostarczyć uczciwe i wciągające doświadczenia.

Czy będą w przyszłości jakieś patche poprawiające balans rozgrywki i aktualizacje? (zadane przez DarkSeven)
Nie, myślę, że nie. Spędziliśmy dużo czasu nad Dark Souls 2... Próbowaliśmy stworzyć grę, tak aby patche nie były potrzebne. (notatka od Cas : Dowiedziałem się, że gra będzie dostosowywana po stronie serwerów.)

Jeśli mógłbyś powiedzieć jedną rzecz do społeczności Dark Souls, co by to było?
W Dark Souls 2 chcieliśmy dostarczyć nowych doświadczeń związanych z grą, pewne usprawnienia, większy, ciekawszy świat, w który można się zagłębić. Wszystko to zmagając się z różnymi problemami i wyzwaniami i mamy nadzieję, że społeczność Dark Souls wkroczy w ten świat i polubi go, polubi umieranie i ciągłe wyzwania aż do końca gry.

Informacje na temat mechaniki gry
UWAGA SPOILERY!!!
 1. @Manatubear: Wzywanie innych graczy będzie uzależnione od kombinacji dwóch czynników: zakresu poziomów postaci, które gracz może przyzwać oraz od liczby zgromadzonych dusz. Co oznacza, że im więcej zdobędziesz dusz, tym bardziej twój zakres poziomów będzie wzrastał. Jeśli chcesz pojedynkować się na niższych poziomach i "gankować" innych, to w z czasem zostaniesz wypchnięty poza ten zakres na wyższe poziomy. Jest to próba zmniejszenia tego procederu wobec nowych graczy.
 2. @White Corvid and Serious_Much: NG+ przeszło OGROMNĄ przemianę. Teraz można tam spotkać nowych i trudniejszych przeciwników a także zdobyć nowe przedmioty. Jest to nagroda za kontynuację gry i spędzenie przy niej większej ilości czasu. Z tego co wiemy gra zakłada, że wiesz jak grać od samego początku i egzekwuje to w jej trakcie. NG++ i wyżej nie dodaje niczego poza wyższym poziomem trudności. Inną ważną rzeczą jest to, że gracze na NG+ NIE będą mogli grać z tymi, którzy nie osiągnęli jeszcze NG+ lub wyżej. Z tego co do tej pory można wysnuć, to zostało to zrobione, aby zapobiec spotkaniom graczy z potężniejszym wyposażeniem zdobytym w drugim cyklu gry, z tymi słabszymi.
 3. PIERŚCIEŃ!! W drugiej części pojawił się pierścień chroniący gracza przed ciosami w plecy, dzięki któremu na twoich plecach pojawiają się zwłoki absorbujące obrażenia od tego ataku. Pierścień może jednak pęknąć, jeśli otrzymasz zbyt duże obrażenia, ale nie są znane dalsze szczegóły na temat jego działania. Ten pierścień można zdobyć TYLKO na NG+.
 4. Po premierze, na początku gry będzie dostępna arena do pojedynków.
 5. W Lesie Poległych Olbrzymów jest gęsta mgła z niewidzialnymi przeciwnikami, gdzie prawie niemożliwe jest dostrzeżenie najeźdźców, dopóki nie staniesz z nimi twarzą w twarz. Będzie to ogromny i popularny obszar inwazji jako że najeźdźcy będą widzieć więcej przez mgłę niż gospodarze. Z tego co dało się zrozumieć jedno z przymierzy, podobnie jak Leśni Łowcy w DS, będzie chronić tego obszaru.
 6. Wszystkie bronie w Dark Souls II będą użyteczne. Jeden z testerów nawet przeszedł całą grę używając Cestusa.
 7. Niebiescy Wartownicy i Bractwo Krwi będą posiadać statuy, do których będą się modlić, by rozpocząć pojedynek wewnątrz własnego przymierza i w ten sposób awansować w nim.
 8. Po dołączeniu do smoczego przymierza otrzymasz smocze oko, które pozwoli ci zobaczyć znaki wezwania innych członków tego przymierza. Nawet po opuszczeniu go, wciąż będziesz miał taką możliwość, dopóki będziesz posiadał Smocze oko.

więcej artykułów znajdziecie tutaj
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈