Punkty życia: 10 140 (NG), 14 190 (NG+), 30 420 (NG+7)

 

Liczba dusz: 80 000 (NG); 160 000 (NG+), 320 000 (NG+7)


16 - Sir Alonne.jpg
Sir Alonne przybył do tej krainy ze wschodu, postanowił służyć mało znanemu panu bez ziemi i pomógł mu stać się Starym Żelaznym Królem.

Gdy jego suweren wspiął się na szczyty władzy, sir Alonne ponownie ruszył w podróż na poszukiwanie dotąd nieznanych krain.Sir Alonne jest bossem ze Wspomnienia Starego Żelaznego Króla, które są dostępne po zabiciu Rycerza Oparów oraz zdobyciu serca popielatej mgły.
By do niego dobiec znajdujemy piąte ognisko lokacji Mglista Wieża, które nazywa się Tron Kuźni (po drodze atakują nas czerwone upiory "Drapieżcy"), podchodzimy do pomnika na środku pomieszczenia i używamy interakcji, by przenieść się do wspomnienia.

Ataki:

Nazwa Opis
Pchnięcie Najpopularniejszy atak, któremu często towarzyszy ślizg po podłodze.
Atak ze skoku Okazjonalnie boss wyskoczy do góry i opadnie próbując ciąć kataną.
Cięcie znad głowy Łatwy do uniknięcia atak znak głowy.
Mroczna fala Boss zrobi horyzontalny wymach, jest to atak dystansowy, ponieważ wyrzuca magiczne pociski z miecza, o sporym zasięgu.
Miejsce wyssania życia Naładuje swój miecz magią i zrobi cios, który nieuniknięty zadaje bardzo duże obrażenia, postać zostaje nabita i wzniesiona w powietrze, po czym rzucona o podłogę.
Kopnięcie Bardzo okazjonalnie kopie gracza, prawdopodobnie gdy się blokuje bronią/tarczą.

Strategia;

STR build z ciężką tarczą

Większość ataków bossa zablokujesz, z wyjątkiem zbuffowanego. Okrążaj go z lewej i uderzaj tylko raz, gdyż najpewniej nie starczy Ci czasu na więcej. Przyda się pierścień zwiększający szybkość odnawiania energii i broń, która mało jej zabiera. Uważajmy na kopnięcia.

Bez tarczy, szybka broń, lekka zbroja

Wbrew pozorom nie potrzebujesz dużo energii, liczy się jedynie dobre wyczucie do uników i okrążanie bossa. Leczyć się najlepiej po uniku jego pchnięcia ze ślizgiem, gdyż powinien być wtedy daleko. Najłatwiej nie używać lock-on na bossa i po unikach uderzać go z rozbiegu. Pomocny będzie udźwig poniżej 50% lub nawet poniżej 30%, uważajmy na wolne ataki, lepiej nie rollować w stronę bossa, a zwłaszcza zanim nauczymy się rozpoznawać bez błędu wszystkie jego ataki.

Wideo Strategia:

ng+ sl1 solo bez tarczy

Ng solo/dex

ng solo ciężka tarcza i wielka broń

Solo, bez tarczy, Seppuku oraz NG+ maximum:

 

Wskazówki:

  • Podobnie jak Rycerz Oparów, Sir Alonne ma wysoką odporność na obrażenia magiczne (największą na błyskawice, najmniejszą na mrok). Dodatkowo jest wysoce odporny na cięcia.
  • Średnio odporny na pchnięcia i wrażliwy na uderzenia.
  • Po zabiciu go, jego zbroję  można kupić u Magerolda z Lanafir. Losowy element zestawu można także dostać, gdy innemu graczowi pomoże się zabić Sir Alonne'a.
  • Specjalna animacja śmierci: Gdy pokonamy bossa bez otrzymania obrażeń w określonym czasie (3 minuty na NG, 4 na NG+, 5 na NG++, itd.), tuż przed napisem "Zwycięstwo" możemy zobaczyć jak Sir popełnia honorowe samobójstwo - Seppuku.
  • (Niepotwierdzone) Boss kiwa głową gdy zaczynamy walkę z łukiem trzymanym oburącz.

 

Wypada:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈