Punkty życia: 1410 (NG), 2 679 (NG+), 5 091 (NG+7)

Liczba dusz: 11 000 (NG), 22 000 (NG+), 44 000 (NG+7)


external image maxresdefault.jpg
Boss z Grobowca Świętych.
Po wskoczeniu do Dziury w Majuli i przejściu przez komnatę pułapek do walk PVP przymierza Królewskie Szczury.
Kolejny raz mamy wielu przeciwników naraz, jednak w tej walce nie musimy zabijać ich wszystkich.
Ważny jest tylko jeden szczur z grzywą, a dołącza on do walki po zabiciu 10 zwykłych szczurów.
Pojawia się wtedy pasek życia bossa. Wszystkich wrogów mamy tu około 20, a każdy ma około 300 PŻ, zaś interesujący nas szczur ma o ponad 1000 więcej.

 

 

 

 

Ataki:

 

Doskok Szczur wychodząc z początkowej nory może skoczyć by nas zaatakować.
Normalne gryzienie Standardowy atak szczurów.
Gryzienie na stojąco Atak z pozycji stojącej.

 

Strategia:

Po przejściu przez mgłę trafiasz do niewielkiego prostokątnego pomieszczenia z wieloma szczurzymi posągami. W dalszym rogu sali jest nieco więcej przestrzeni oraz mgła, która zniknie po pokonaniu bossa.
Przez kilka sekund po przejściu przez mgłę nic się nie będzie działo, jednak zaraz potem z sufitu spadnie szczur, a zanim z pozostałych dziur powychodzą kolejne, co znacznie utrudni poruszanie się po arenie. Po pierwszych 10 zabitych zwykłych szczurach pojawi się przywódca (oraz pasek życia bossa), który jako jedyny ma na grzbiecie grzywę. Wydaje się, że zawsze spada z sufitu w pobliżu wejścia do tego pomieszczenia i przeważnie znajduje się w otoczeniu innych szczurów przez co trudno się do niego dostać.
Ugryzienia normalnych szczurów petryfikują (boss dodatkowo zatruwa), tak więc pierścień zatrutego ukąszenia, trujący mech (pod ręką) lub pospolity owoc będą bardzo pomocne.

Walka wręcz

Wybierz taką broń, która atakuje nisko lub pionowo, ponieważ poziome cięcia np. falcjonem lub bułatem często nie trafiają. Największą trudnością będzie poruszanie się po arenie. Choć szczury są wolne przez większość czasu, to jednak jest ich tak wiele, że łatwo blokują drogę i otoczają. Dodatkowym utrudnieniem są kamienne statuy, których nie można zniszczyć. Szczury nie biegną ślepo w twoim kierunku, potrafią się wycofywać lub doskakiwać. Trudne jest również samo namierzanie w tak wielkiej grupie.
Po przejściu przez mgłę najlepiej udaj się na drugi koniec areny. Tam trafisz na 2-3 szczury, więc szybko je zabij. Chwilkę stój przy ścianie, jak szczury zgromadzą się w grupę, powinieneś mieć 1-2 drogi ucieczki. Przebiegnij na drugi koniec pokoju, pod mgłę i zabij 1-2 szczury. Powtarzaj. Generalnie staraj się być cały czas w ruchu, szukając ścieżek przedostania się przez grupę szczurów. Jeśli zostaniesz zablokowany, atakuj przed siebie, aby utorować sobie drogę. Jeśli używasz namierzania, staraj się je wyłączać podczas przebiegania na drugą stronę.
Po zabiciu 10 szczurów pojawi się Strażnik szczurów. Możesz nie rozróżnić go od razu. Gdy znajdzie się w tłumie niełatwo go będzie dostrzec, a jeszcze trudniej dojść do niego. Zastosuj wcześniejszą taktykę, by zyskać kilka sekund na rozejrzenie się i przygotowanie ataku. Zabicie kilku może trochę pomóc, ale szybko zostaną zastąpione nowymi. Strażnik jest twoim celem, Jeśli nadarzy się okazja szybko podbiegnij i zaatakuj go. Nie będziesz miał wiele czasu, bo natychmiast zostaniesz otoczony. Pozbawienie się energii lub zbyt nieostrożne podejście doprowadzi do zaatakowania cię. Atakuje bardzo mocno i jest w stanie szybko cię zabić. Przy przeciętnej odporności na truciznę, zostaniesz zatruty po dwóch ugryzieniach. Jeśli przeżyjesz nie będziesz miał wiele czasu na spożycie trującego mchu. Gdy będziesz chciał znaleźć czas na leczenie lub odtrucie, staraj się przebiegać z jednego końca na drugi jak opisano wcześniej. Zaletą jest to, że zabicie szczura strażnika wymaga tylko kilku szarż, jeśli posiadasz przyzwoitą broń. Po pokonaniu go, pozostałe szczury wrócą do swoich nor.

Cuda

Ta walka stanie się niezwykle łatwa, jeśli wykorzystasz cud Ukojenie duszy. Pozwoli zaatakować wszystkie szczury jednocześnie z ogromnym efektem obszarowym. Boss również otrzyma ogromne obrażenia. Zabicie go będzie wymagało ok. 3 użyć (miej na uwadze, że 2 użycia mogą być potrzebne, by w ogóle się pojawił). [Przykład: 25 Wiary, dzwonek kapłana +3: 2 użycia, by pojawił się boss, 2 użycia raniące go oraz 1 włócznia błyskawic na wykończenie].

Piromanta

Jeśli zdobyłeś (z mumii w twierdzy) lub kupiłeś Trwający płomień, to dzięki niemu praktycznie wyczyścisz pomieszczenie. Każda inna piromancja z atakiem obszarowym będzie niezmiernie pomocna, np. Ognisty pokos, Burza chaosu. Zadają ogromne obrażenia przywódcy szczurów. Weź jednak pod uwagę długi czas rzucania i to że może ono zostać przerwane (przez co stracisz 1 użycie), jeśli będziesz zbyt blisko szczura. Stój dalej niż szczur jest w stanie skoczyć i przygotuj się na szczura z grilla!

Wideostrategia:


Wskazówki:

  • Każde ugryzienie zwykłego szczura powoduje postęp petryfikacji.
  • Każde ugryzienie przywódcy mocno zatruwa. Warto użyć pospolity owoc, trujący mech (po zatruciu) oraz pierścienia zatrutego ukąszenia.
  • Bądź ciągle w ruchu.
  • Zabite szczury zostaną zastąpione przez nowe.
  • Wysoce wrażliwy na ogień.
  • Nęcące czaszki odwracają uwagę zwykłych szczurów.
  • Atak w biegu claymorem lub mieczem półtoraręcznym jest niezwykle skuteczny w zabijaniu większej liczby szczurów.
  • Mocny atak Olbrzymim zakrzywionym smoczym mieczem bardzo szybko rozwiązuje sprawę zarówno zwykłych szczurów jak i bossa.
  • Czar Wielki miecz dusz potrafi zabić wielu przeciwników w linii (NG+ i dalej)

 

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈