Punkty życia: 4 330 (NG); 6 930 (NG+), 13 164 (NG+7)

Liczba dusz: 14 000 (NG); 28 000 (NG+), 56 000 (NG+7)


external image maxresdefault.jpg
Boss z Wrót Pharrosa niedaleko ogniska (drugiego) Oaza Doświadczonych na piętrze po przebiegnięciu przez arenę wezwań Przymierza Szczurów.
Po przejściu przez mgłę boss nie zaatakuje od razu. Jednak jak tylko zwrócisz na siebie uwagę małych szczurów, w twoim kierunku skoczy ogromny wilk i rozpocznie się walka. Nie można tu przyzwać nikogo do pomocy, a ataki wilka w dużej mierze przypominają te Wielkiego Szarego Wilka Sifa.

OPCJONALNA WALKA.

Ataki:


Zamach głową
Boss przez chwilę się nie rusza, po czym wykonuje krótką szarżę w kierunku gracza i atakuje głową.
Podwójny wymach
Kolejno prawą a później lewą łapą atakuje to co jest przed nim.
Stąpnięcie
Wilka wali w ziemię jedną z tylnych łap, jeśli gracz stoi zbyt blisko niego. Dość wolny atak.
Obrót
Szybki obrót wokół własnej osi, przypomina jeden z ataków Sifa.
Fala Kwasu
Gdy punkty życia bossa spadną do ok. 20%, zacznie wymiotować przed siebie kwasem niszczącym ekwipunek i zadającym obrażenia.

Strategie:


Wchodząc na arenę mamy chwilę na przygotowanie się, ponieważ przeciwnicy czają się w ukryciu. Pierwsze wybiegną nam naprzeciw szczury, a kiedy tylko zaczniemy je rąbać z wysokiego podestu zeskoczy do nas główna atrakcja czyli boss lokacji. Nie uda nam się zestrzelić z daleka wszystkich czterech szczurów, trafienie choć jednego alarmuje pozostałe i bossa (do tego zatruwa!), dlatego przygotujmy się na napaść. Proponowane rozwiązanie to zdobycie Rękawicy Piromanty i zaklęcia Trwający Płomień od piromanty Straid z Olaphis rozmieszczenie 4 kul jako pułapki na nadbiegające szczury po czym zaalarmowanie ich. To będzie ładna eksplozja, choć możemy też próbować tego zaklęcia na samym wilku, lecz o wiele trudniej trafić nim w ruszający się cel. Podbiegnięcie zbyt daleko spowoduje, że boss zeskoczy nam na głowę i zada dosyć duże obrażenia. Jeżeli uporaliśmy się z małymi przeciwnikami pora na większego. Najczęściej spokojnie możemy się uleczyć pod brzuchem bossa, ale musimy uważać na jego szarżę gdyż dziwnym trafem dosięgnie nas nawet tam (prawdopodobnie boss trochę się do niej zniża), więc zablokujmy ją tarczą lub ucieknijmy spod brzucha. Jest to atak bardzo podobny do zwykłego ciosu łapą, dlatego łatwiej używać tarczy przed każdym jego atakiem.
W zwarciu bez tarczy nr 1
Potrzebny będzie ci łuk, nieco strzał i broń, która pozwoli szybko zabić szczury (np. ognisty długi miecz +6).
Zaraz po wejściu na arenę, cofnij się, nałóż potrzebne wzmocnienia (na broń, zielony pąk, itd.). Teraz strzel w środkowego szczura, jeśli nie posiadasz statystyk, by zabić go od razu, trzeba będzie poczekać aż się zbliżą. Jeśli uda ci się zabić go jednym strzałem to przełącz od razu na broń do walki wręcz, ponieważ szczury zbliżą się i naskoczą na ciebie. Zaatakuj je szybko a może unikniesz zatrucia toksynami. W idealnej sytuacji szczury teraz będą martwe a boss bardzo blisko ciebie. Szybko stań pod nim. On będzie starał się odskakiwać i obracać. Wydaje się, że najlepiej stać pod jego łbem, niezależnie od wykonywanego ataku. Jeśli wydaje ci się, że nie zdołasz się tam dostać na czas próbuj przewrotów, następnie staraj się atakować jego tylne łapy, nie pozbawiaj się całkowicie energii. Walka nie powinna trwać długo przy szybkiej broni trzymanej oburącz.

W zwarciu bez tarczy nr 2
Bossowi towarzyszą 4 szczury, które szybko zatruwają toksynami, by się ich pozbyć jako wojownik, konieczne jest użycie mocnej broni o szerokim zamachu. Pierwszą rzeczą po przejściu przez mgłę jest udanie się na prawą stronę areny i zwabienie 2-3 szczurów i zabicie ich najlepiej jednym atakiem. Jeśli to się nie uda, lepiej skupić się na wilku, dobiegnięcie do niego i uniknięcie nadchodzących ataków, ponieważ szczury mogę zostać zabite w miarę bezpiecznie później, trzymając się lewego boku bossa (blisko lewej tylnej łapy) i atakowanie ich z tego miejsca. Po pozbyciu się mniejszych przeciwników, nadal utrzymuj obecną pozycję i atakuj. Niebezpieczne miejsca to na środku pod nim i tuż przed nim. Stanie tam jest ryzykowne, podobnie jak oddalanie się od niego.

W zwarciu - podwójne ostrze
Podwójne ostrza są całkiem przydatne w tej walce. Sekwencja ataków pozwala pozbyć się szczurów szarżujących w twoim kierunku. Wykorzystaj jakiekolwiek, które ci pasuje. Stań pod wilkiem po każdym z jego ataków, poczekaj aż ponownie zaatakuje i kontruj. Powtarzaj do skutku.

Strategia z tarczą
[Podziękowania dla Bluefiaze] Wykorzystaj tarczę ze 100% obroną przed obrażeniami fizycznymi po zabiciu szczurów (spróbuj mieczem z szerokim zamachem, by trafić kilka szczurów na raz). Teraz możesz zacząć blokować i trzymać jak najkrótszy dystans wobec wilka przez cały czas. Jeśli szarżuje na ciebie, pozbawi cię całej energii. Jeśli nie będzie szarżował, wszystkie jego ataki chybią gdy będziesz stał pod nim. Nie włączaj automatycznego namierzania, wilk będzie wykonywał swoje wymachy łapami, podczas gdy ty atakuj jego tylne nogi. (Atak łbem może cię trafić nawet podczas bloku podczas okrążania jego głowy z prawej strony, mając włączone namierzanie. W tej sytuacji, atak możesz zostać zaliczony jak uderzenie w plecy i nawet skończyć się twoją śmiercią. By uniknąć tego, przechodź pod jego łbem po lewej stronie)

Magowie
Strategia z zaklęciami obszarowymi
Innym sposobem pozbycia się szczurów może być mroczna burza. Potem naturalne jest trzymanie się pod jego tylnymi nogami. Ognisty pokos jest także bardzo skuteczny.
Błyskawiczna strategia piromanty

Podziękowanie dla ii iRAVE - po przejściu przez mgłę, ustaw 4 trwające płomienie dość blisko siebie, by wszystkie mogły zadać obrażenia jednemu przeciwnikowi. Powinny być one w pobliżu miejsca, gdzie podbiegną szczury i, jeśli masz burzę ognia, użyj jej w centrum ustawionych płomieni, gdy szczury znajdą się wystarczająco blisko. Boss wskoczy w sam środek ognia i trwających płomieni co spowoduje natychmiastową śmierć (testowane na NG, trudna do zastosowania).

Strategia dla nekromanty
To jest jedna z nielicznych walk, w której dodatkowi przeciwnicy mogą zadziałać na twoją korzyść. Jeśli zabijesz szczury (np. tak jak opisano wyżej z wykorzystaniem trwających płomieni) a potem zwabisz bossa na stos zwłok (jeśli zabijesz szybko szczury, prawdopodobne jest to, że wilk znajdzie się nad nimi), rzuć urok Ponowna śmierć, która zada ogromne obrażenia. Uwaga: jeśli pozwolisz wilkowi zbyt często skakać po arenie, może on porozrzucać zwłoki szczurów, więc staraj się nie czekaj, gdy jest w dogodnym miejscu. (potwierdzone - boss zabity jednym rzuceniem uroku, czarny kaptur, zestaw maga lwów, sygnet z lazurowym klejnotem, kostur czarnej wiedźmy +7).

Na co uważać:
  • Atak łbem - niezwykle silny atak z równie złym polem trafienia i bardzo szybką początkową animacją. By uniknąć go, trzeba przewidzieć i natychmiast oddalić się i wykonać przewrót w tym samym kierunku w odpowiednim momencie. Ten atak może także trafić, jeśli stoisz pomiędzy przednimi łapami wilka.
  • Atak kwasem - atak stosowany pod koniec walki gdy boss ma około 15-20% życia, może zabić.Wideostrategia:


SOLO chochlą:

SOLO normalną bronią:

Wskazówki:

  • Najbezpieczniej bić pomiędzy tylnymi nogami wilka po wymuszeniu na nim ataku przednią łapą (biegnąc przed jego pyskiem)
  • Nie stój w kałuży kwasu, gdyż bardzo szybko zniszczy twoje wyposażenie
  • Przyda się broń o dużym zasięgu
  • Pochodnia nie działa na szczury
  • Szczury można farmić dla kamieni kluczy Pharrosa, ponieważ odradzają się w nieskończoność
  • Bardzo wrażliwy na ogień


Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈