Punkty życia: 3 560 (NG), 6 408 (NG+), 13 338 (NG+7)

Liczba dusz: 45 000 (NG),75 000 (NG+), 180 000 (NG+7)

external image Lost_Sinner.png


Boss znajdujący się w Bastionie Grzesznicy (dalsza część Zaginionej Twierdzy) na dole po zjechaniu windą i przejściu przez zalaną komnatę. Dostępna po zabiciu Strażników Ruin LUB użyciu kamienia klucza Pharrosa w budynku z kilkoma szermierzami i kusznikami, by dostać się do windy w okolice Straida z Olaphis.

Ubrana w żelazną maskę, kaftan i podartą spódnicę, jest szybka, zwinna i często skacze.

Jeden z 4 głównych bossów.

Arena jest zaciemniona, ale możemy ją rozświetlić, jeżeli najpierw zabijemy Gargulce Dzwonnicy, za którymi znajduje się Klucz do Twierdzy. Wejdź potem bocznymi schodami po obu stronach bastionu do góry, otwórz pomieszczenia i podpal pochodnią rynny wypełnione oliwą. Spowoduje to zapalenie się dwóch kaganków wewnątrz i pozwoli ci namierzać bossa.

W NG + 2 czarne fantomy piromantów pojawią się, by pomóc dla Grzesznicy kiedy jej życie spadnie do ok. 60%.

Ataki:


Atak z wyskoku
Wyskakuje bardzo wysoko po czym wykonuje atak z góry.
Kombinacja uderzeń
Najczęstszy atak o średnim zasięgu. Wykonuje kombinację 2, czasem 3 cięć (w tym przypadku ostatnie to pionowe uderzenie znad głowy)
Pchnięcie
W biegu wykonuje pchnięcie mieczem w twoim kierunku.
Cięcie
Cięcie mieczem w biegu.

Strategia:


Trzymaj się blisko, cały czas okrążając ją. Wyczekuj jej pchnięcia, po którym powinieneś mieć czas na 1-2 ataki. Powtarzaj. Pośpiech nie jest wskazany. Nie zapomnij o blokowaniu i kontroluj poziom energii, jeśli używasz ciężkiej broni, np. wielkich mieczy. Jeśli nadarzy ci się okazja do ataku, ale masz mało energii, z powodu wcześniejszego wykonania kilku uników/bloków, odpuść sobie i poczekaj na kolejną okazję. Zawsze atakuj, jeśli jesteś pewien, że nie spowoduje to długu energetycznego i nie będziesz w stanie wykonać uniku/bloku. Bardzo przydatna będzie tarcza z 100% redukcją obrażeń fizycznych (np. tarcza z Drangleic).

Walka wręcz (bez tarczy):
Grzesznica jest trudnym i niebezpiecznym bossem, jej ataki mają bardzo szeroki zasięg. Namierzanie podczas pchnięć również utrudnia sprawę. Włączone namierzanie nie zawsze gwarantuje skuteczny atak, zwłaszcza gdy ona szybko odskakuje. Unikanie jej ataków jest możliwe, jednak trudniej już z trafieniem. W trakcie walki będzie kilka okazji do ataku: po trzecim ataku (znad głowy lub pchnięciu) i po zamachach z boku + znad głowy. Początkowe dwa ataki z każdej z tych serii dobrze sprowokować stojąc w półdystansie (panowanie nad ruchami przeciwnika jest kluczem do unikania niepotrzebnego ryzyka i narażania się na niebezpieczne ataki). Zaatakowanie jej po pierwszym ataku lub po pchnięciu może skończyć się otrzymaniem obrażeń i znalezieniem się w niebezpiecznej sytuacji, gdy musisz wykonać unik zaraz po ataku. Zbyt wczesne przewroty także kończą się źle.
Podobnie sprawa ma się z leczeniem w trakcie walki. Korzystaj z niego wtedy, gdy normalnie masz okazję do ataku. Przygotuj się na unik, będąc w półdystansie.

Walka wręcz (NG+):
Zaginiona Grzesznica w kolejnym cyklu jest identyczna jak wcześniej, tylko że bardziej agresywna, większym prawdopodobieństwem trafienia i mniej przewidywalnymi atakami (bardzo zaleca się wcześniej oświetlić to pomieszczenie). Nowością jest pojawienie się w pewnym momencie (gdy zostanie jej ok. 60% PŻ) dwóch czarnych duchów piromantów wyposażonych w wielką kulę ognia, ognistą sferę, ognisty pokos i trwający płomień. Z pomocą Lucatiel w tej walce może pójść całkiem łatwo. Załóż pierścień czerwonego oka, a boss nie odstąpi cię ani na chwilę. Dwaj piromanci prawdopodobnie także skupią się na tobie, ale w walce dystansowej (zalecana tarcza ze 100% odpornością fizyczną oraz wysoką ognistą, np. Wielka tarcza Gyrmów), ale Lucatiel poradzi sobie z nimi zadając im spore obrażenia, które już nie mają takiego efektu na Grzesznicy. Wykorzystaj jej ataki kończące do uleczenia się i dobrze zarządzaj energią, okrążając ją i podnosząc tarczę tylko w razie konieczności. Przewroty, podobnie jak w NG bardzo pomocne.

Ataki, na które trzeba uważać
  • Pchnięcie: Duże pole trafienia, dobre namierzanie gracza, nie należy wykonywać przewrotów zbyt wcześnie.
  • Wyskok: Dwa rodzaje: jeden, po którym wykonuje kombinację ciosów, drugi, po którym po chwili następuje dźgnięcie. Zawsze oddal się od niej. Wykorzystaj te skoki, po których nie następuje seria ataków.
  • Atak krytyczny: Jeśli odwrócisz się plecami do niej, może dźgnąć cię zadając ogromne obrażenia. Podobnie w sytuacji gdy przełamie twoją gardę.
  • Gwałtowne cięcie z boku oraz unik: Trudny atak, często stosowany przeciw graczowi po skontrowaniu jego ataku. Możesz go uniknąć, gdy będziesz stał z prawej i okrążał ją.

Wideostrategia:


SOLO chochlą:

SOLO normalną bronią:
)

Wskazówki:

  • Przed walką można oświetlić pomieszczenie znajdując dojście z drugiej strony (potrzebny Klucz Twierdzy dostępny po zabiciu bossów Gargulce Dzwonnicy) i rozpalając 2 pochodnie.
  • Możliwe jest parowanie Grzesznicy, jednak czasu jest tak niewiele, że powróci do równowagi szybciej lub tak samo szybko jak ty po parowaniu.
  • Do walki możemy przyzwać fantom Lucatiel z Mirry kosztem (satysfakcji oraz) mniejszej ilości dusz po zabiciu bossa. Znak przyzwania na dole do zjechaniu windą do zalanego pomieszczenia. Nie zadaje zbyt wielkich obrażeń, ale może skutecznie odwracać od ciebie uwagę bossa. Przed przyzwaniem dobrze oczyścić sobie drogę do Grzesznicy.
  • W NG+ pojawiają się dwa dodatkowe czarne duchy piromanci, gdy pasek zdrowia spadnie poniżej 60% (nie pojawiają się po spaleniu żaru ascezy)

Oto co o Zaginionej Grzesznicy sądzi DaveControlLive
Łupy:

Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈