Punkty życia: 2 330 każdy strażnik (NG), 4 194 każdy strażnik (NG+), 7 969 każdy strażnik (NG+7)

Liczba dusz: 33 000 (NG); 66 000 (NG+), 132 000 (NG+7)


external image p5mTW54.jpg
Trzej bossowie z Zaginionej Twierdzy.

Idąc od sklepu McDuffa lub ogniska Podzielona wieża jest najszybciej, szukamy budynku z hałasującymi szermierzami.

OPCJONALNA WALKA.

Aby ominąć strażników trzeba posiadać antyczny klucz (dostępny po zabiciu Prześladowcy) oraz zlikwidować Zręcznego Strażnika, by móc iść od ogniska Cele Banitów. Szukamy mechanizmu Pharrosa w okolicy fragmentu butelki estusa, wjeżdżamy windą by udać się do Bastionu Grzesznicy za kratą i mgłą.


Ataki:

Atak znad głowy
Strażnik chwyta broń oburącz i wykonuje potężne uderzenie znad głowy. Atak o sporym zasięgu z uwagi na długość broni bossa.
Wymach z uderzeniem
Wymach częstokroć poprzedzony atakiem znad głowy.
Wir
Kilka obrotów wokół własnej osi, atak o sporym zasięgu. Blokuj tarczą, gdyż sam unik może być niewystarczający. Weź też pod uwagę, że wszyscy strażnicy na raz mogą go wykonać.
Rzucenie tarczą
Dystansowy atak. Wymaga dobrej tarczy i dużo wytrzymałości by zablokować. Zadaje poważne obrażenia. Jeśli atak chybi, tarcza utkwi w ścianie.
Doskok
Atak wykorzystywany na sporą odległość Stosowany również gdy stoisz na platformie. Po doskoku następuje atak. Pozwala na szybkie zbliżenie się do gracza. Weź pod uwagę, że może zostać wykonany przez wszystkich strażników na raz.

Strategia:


Walka rozpoczyna się na platformie, którą warto wykorzystać i uważać by z niej nie spaść (ani nie dać się zrzucić), gdyż walka z kilkoma strażnikami jest trudna, pomimo iż mają wolne ataki. Tak więc musimy spróbować zabić pierwszego tam gdzie zaczynamy i poczekać, aż kolejni do nas doskoczą. Walka wymaga cierpliwości. Dobrze jest prowokować do ataku znad głowy i wykonywać kontrataki. Stojąc na krawędzi można zwabić następnego po czym cofnąć się, by uniknąć ataku i natychmiast spróbować ataku. Po dwukrotnym ataku najlepiej szybko zeskoczyć na dół nie próbując walczyć z dwoma strażnikami na górze. Teraz następuje kluczowa faza walki - z dwoma przeciwnikami na raz. Ważne, by stać twarzą do nich i nie prowokować do niebezpiecznych ataków o dużym zasięgu oraz atakować pomiędzy ich jednoczesnymi atakami, tak by nie zostać trafionym przez jednego, atakując drugiego. Na tym etapie gry najlepiej aby nasza broń była ulepszona przynajmniej kilkakrotnie, a najlepiej maksymalnie.
Przed mgłą na bossa, w jednej z cel znajduje się znak wezwania NPC, dzięki któremu walka staje się o wiele łatwiejsza. Potrafi szybko rzucać wielką strzałę dusz. Po pokonaniu pierwszego strażnika, zeskocz w dół i podzielcie się rolami, tak aby każdy zajął się jednym przeciwnikiem. Jest sporo przestrzeni do walki, a ataki strażników są przewidywalne.


Strategia by Lukatyn:
Tworząc nową postać opartą na walce w trybie pary stance odkryłem dość ciekawą strategię jak w łatwy i przyjemny sposób ubić strażników. Zapraszam:
1.Otwierasz kowala w Majuli i kupujesz 2 buławy, możesz je ulepszyć jeśli masz czym lub nie, wziąć żywice lub czary na wzmocnienie jeśli takowe posiadasz.
2.Rozdajesz statystyki tak aby mieć conajmniej 18 STR oraz 10 DEX zakładasz bronie i odpalasz Power Stance więcej tutaj: http://darksouls2-pl.wiki.fextralife.com/Walka
3. Wskazany jest również Kamienny Pierścień (wypada z "hipopotama" przy wodospadzie w Przedsionku)
4. Nie bierzesz phantomów - słabsi przeciwnicy.
5.Możesz zdjąć armor w celu szybszego regenu staminy lub założyć pierścień.
Walka:
Zaczynasz walkę, musisz pozostać cały czas na platformie zabijając strażników po kolei, atak silny lewą bronią w tym trybie daje combo które bezwzględnie wyprowadza strażnika z równowagi! wystarczy stanąć za plecami, po około 3 takich atakach każdy z nich powinien nie żyć, w dużej mierze zależy to od wzmocnienia buław oraz użytych żywic.Po zabiciu 1 czekasz aż wskoczy kolejny: najłatwiej stanąć przy samej ścianie i przerolować za plecy po jego ataku lub odwrotnie stanąć na samej krawędzi po lewej stronie i zaatakować od razu po jego wskoczeniu.
Powodzenia!
Wideostrategia:

SOLO chochlą:

SOLO normalną bronią:


Wskazówki:

  • Najłatwiej zabijać ich pojedynczo na początkowej platformie.
  • Walka będzie krótsza, jeżeli przygotujemy ulepszoną broń i dodamy do niej tymczasowy efekt.
  • Możemy przyzwać do pomocy NPC - Pielgrzyma Bellclaire kosztem (satysfakcji oraz) mniejszej ilości dusz za pokonanie. Znak przyzwania w otwartej celi.
  • Jeśli należysz do przymierze Kompanii Czempionów nie zobaczysz znaku wezwania tego NPC. Opuszczenie tego przymierza dopiero pozwala przywoływać innych do pomocy.
  • Każdy z trzech strażników może losowo zmieniać swój cel przed atakiem z wyskoku. Nowy cel wcale nie musi zwracać na siebie uwagi atakami lub zbliżeniem się do strażnika (wymaga potwierdzenia).
  • Upadek lub zeskoczenie z platformy przed pokonaniem pierwszego strażnika spowoduje walkę z trzema na raz.
  • Inną strategią jest nałożenie na szybką broń trucizny i spowodowanie zatrucia. Potem możesz walczyć defensywnie i czekać aż trucizna zrobi swoje.
  • Choć walka z bossem jest opcjonalna, warto spróbować kilku podejść, ponieważ w dalszej części gry spotkasz ich ponownie. Ominięcie wymaga pokonania Prześladowcy w Kniei Upadłych Olbrzymów, Zręcznego Strażnika w Przystani Niczyjej i kamienia klucza Pharrosa.
  • Na arenie walki z bossem jest 5 iluzorycznych ścian (4 na dole i 1 na górze). Skarby: tarcza-cel, czar Cisza oraz zardzewiała moneta.

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈