Punkty życia: 2 880 (NG), 5 760 (NG+), 10 944 (NG+7)

Liczba dusz: 22 000 (NG); 40 000 (NG+), 80 000 (NG+7)


external image 36a.jpg Stary Zabójca Smoków czyli nieco ulepszony Ornstein, znany nam dobrze z poprzedniej części gry. Mały, ale bardzo sprawny.Jego komnata znajduje się w Katedrze Błękitu idąc na lewo od ogniska Wieży Płomienia Heide. Przed walką należy zabić pobliskiego rycerza, by mieć dostęp do przełącznika, który opuszcza most.

OPCJONALNA WALKA.


Za areną znajduje się NPC Targray przyjmujący do przymierza Błękitni Strażnicy (PVP) i ognisko.
Ataki:

Skok
Boss wyskakuje do góry i opada atakując.
Normalne pchnięcie
Atak o średniej wielkości zasięgu, jest szybki.
Wymach Włócznią
Poziomy wymach o niedużym zasięgu.
Atak powietrzny
Boss wyskakuje w górę, by na nas naskoczyć. Czasem wystrzeliwuje wtedy pociski samonaprowadzające.
Pchnięcie ze ślizgu
Atak znany nam z walki z Ornsteinem, ma on duży zasięg, boss najczęściej zaczyna nim walkę by znaleźć się blisko naszego bohatera.
Ciemna Eksplozja
Boss wytwarza fioletowe błyskawice i skacze w górę po czym mocno opada na ziemię, duży zasięg.
Atak zza głowy
Atak o małym zasięgu, lecz może być wpleciony w combo między wymachy.
Strzał
Atak dystansowy, wydaje się magiczny, lecz jest to niesprawdzone. Boss strzela kilka promieni ze swojej włóczni.

Strategie:


Jego pierwszy atak to pchnięcie ze ślizgu. Przygotuj się na unik. Okrążaj bossa będąc blisko, łatwo zadać mu ciosy gdyż nie ma tarczy, którą mógłby się osłaniać. Uważaj głównie na jego eksplozje.
Dobrze działają na niego uroki.
Cestus jest doskonałą bronią do walki z nim.
Uniki
Łatwiej jest wykonać unik przed jego włócznią najpierw do przodu a potem do tyłu lub na boki, ponieważ wiele z tych ataków namierza ciebie i trafia zanim znajdziesz się poza jej zasięgiem.
Jako że zabójca smoków trzyma włócznię w prawej ręce, wiele jego ataków można uniknąć wykonując przewroty w prawo, oddalając się o jego ręki z bronią. Ten sposób ma zastosowanie do wszystkich jego pchnięć. Jedynie wymach i atak obszarowy mogą zostać uniknięte wykonując przewroty do tyłu. Unikanie jego ataków w ten sposób daje ci możliwość zadania 2-3 ataków (prostym mieczem), nim on zaatakuje ponownie.
Walka w zwarciu
Niemal wszystkie jego ataki to pchnięcia lub pionowe uderzenia. Okrążanie go (albo lepiej, wykonywanie przewrotów) jest doskonałą defensywną taktyką na niego. Szczególnie, że wiele jego ataków potrafi złamać twój blok, a każdy wymaga sporo energii podczas blokowania. Mimo jego zwodniczej nazwy "stary", zabójca smoków skacze i zmienia często swoje położenia, więc miej się na baczności. Bądź cierpliwy i czekaj na swoją szansę do ataku. Zawsze staraj się stać za nim, by unikać jego ataków. W większości sytuacji szybko odwróci się, by cię zaatakować, ale gdy złapiesz go w trakcie wykonywania swojej kombinacji ciosów, będziesz mógł go kilka razy zaatakować (zostaw sobie trochę energii, tak na wszelki wypadek, gdybyś musiał szybko wykonać przewrót do tyłu). Jedyny atak, którym może cię dosięgnąć, gdy będziesz stał za nim, to jego atak obszarowy, jednak łatwo go uniknąć.


Wideostrategia:


SOLO chochlą:

SOLO normalną bronią:

Jest wiele teorii, próbujących dowieść lub zaprzeczyć jakoby był to Ornstein z Dark Souls. Oto co wiemy do tej pory:
 • Ze Starego Zabójcy Smoków wypada Stary pierścień Lwa, który zarówno efektem, wyglądem i opisem sugeruje, że jest to dawny Pierścień Lwa, którym został obdarowany Ornstein.
 • Stary Zabójca Smoków używa mrocznej magii, podczas gdy Ornstein nie używał jej. Jednakże Artorias, pochłonięty przez Otchłań używał tego rodzaju magii, co może sugerować, że Ornstein również został skażony przez Otchłań.
 • Nawiązując do powyższego. Możliwe, że gracz zabijając Smougha i pozwalając Ornsteinowi zaabsorbować jego energię, wykonuje to we właściwej kolejności, jako że Zabójca Smoków jest większy niż Ornstein, ale mniejszy od Ornsteina, który wchłonął duszę Smougha. Przypuszczalnie reprezentuje posiadaną przez niego moc lub jak wspomniano wcześniej, został pochłonięty przez Otchłań.
 • Gdy Stary Zabójca Smoków ginie jego animacja śmierci jest bardzo podobna do animacji śmierci twojej postaci. Może to oznaczać, że jest on prawdziwą istotą, "z krwi i kości".
 • W Dark Souls, atakując Gwynevere w jej komnacie, ujawnia że światło w Anor Londo jest czymś więcej niż iluzją stworzoną przez Gwyndolina. Srebrni rycerze oraz Wartownicy strzegący katedry także znikają po zabiciu Gwynevere, sugerując w ten sposób, że i oni byli iluzją. Skoro jednak gracz musi pokonać Egzekutora Smougha i Ornsteina Zabójcę Smoków przed dojściem do Gwynevere, nie sposób określić, czy ta dwójka jest iluzją czy nie. Fakt, że w Drangleic jest kolejny zabójca smoków, noszący zbroję Ornsteina, jego broń i pierścień może służyć za dowód, że ten z Dark Souls był jedynie kolejną częścią iluzji Gwyndolina.
 • Możliwe jest również, że Stary Zabójca Smoków jest iluzją lub pewnego rodzaju strażnikiem stworzonym na wzór Ornsteina, by sprawdzić nadchodzących wojowników, czy są godni dołączenia do Błękitnych Strażników. Być może ciało Ornsteina została przywrócone do życia za pomocą jakiegoś potężnego uroku. Biorąc pod uwagę to, że używa on mrocznych ataków i jak uroki manipulują życiem, ostatnia teoria nie jest pozbawiona sensu.
 • W tej grze powszechne jest pojawianie się wielkich dusz ponownie w innej formie, w tej sytuacji zamiast błyskawic jest to mroczna magia.
 • Śmierć Gwyndolina jako dowód na to, że Ornstein i Smough nie są iluzją jest błędnym myśleniem, ponieważ Gwynevere również pozostaje po jego śmierci.

Wskazówki:

 • Warto uważać by nie zablokować się o ławki, których pełno w komnacie
 • Ruchy bossa to kombinacja ataków Artoriasa oraz Ornsteina z DS1
 • Do walki można przyzwać upiora 'Glencour bez pana' spod komnaty Smoczego jeźdźca, kosztem (satysfakcji oraz) mniejszej ilości dusz za pokonanie.
  Postaraj się wcześniej oczyścić teren ze wszystkich rycerzy, którzy łatwo mogą zepchnąć upiora z jednej z wielu wąskich ścieżek w tej lokacji. Walka z bossem staje się nieco łatwiejsza. Mimo iż jego ataki są raczej słabe, skutecznie potrafi przyciągnąć uwagę bossa, byś mógł się np. uleczyć.
 • Jeśli jesteś w smoczej formie i posiadasz kamień smoczego torsu, możesz łatwo wytrącić go z równowagi rykiem, co stwarza możliwości ataku dla pomocnych upiorów i czyni tą walkę bardzo łatwą.

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈