Punkty życia: 3 050 (NG), 6 405 (NG+), 12 170 (NG+7)

Liczba dusz: 12 000 (NG), 24 000 (NG+), 48 000 (NG+7)


external image KlUKtoJ.jpg

Jeden z dwóch bossów przy Wieży Płomienia Heide. Ogromny, ciężko opancerzony rycerz z dużą tarczą i halabardą, jego ataki należą do dosyć wolnych.

Przed dostaniem się na jego arenę można zabić rycerzy w okolicy, by mieć dostęp do 2 przełączników podnoszących podłogę w komnacie bossa. Mamy wtedy więcej miejsca na walkę bez zagrożenia utopieniem.
W Scholar of The First Sin pojawia się w Kaplicy Amany oraz Krypcie nieumarłych jako mini-boss.


Ataki:

Odrzut Tarczą Atak o niewielkim zasięgu. Podczas próby zablokowania go i niewystarczająco dobrej tarczy i/lub ilości energii może odrzucić do tyłu. Mając pecha można także wpaść do wody i utonąć.
Wymach Dalekosiężny atak halabardą przed sobą po półokręgu.
Pchnięcie Atak bronią prosto przed siebie.Także może spowodować odrzucenie do tyłu podczas bloku.
Uderzenie znad głowy Kolejny atak o dużym zasięgu wyprowadzany przed siebie znad głowy.

 

Strategia:

Walka
Smoczy jeździec nie jest specjalnie szybki a schemat jego ataków można szybko rozszyfrować. Zachodzenie go od tylu, pozwoli ci unikać jego ciosów a także czyni go podatnym na twoje ataki. Można go wytrącić z równowagi po kilku uderzeniach. Arena walki z bossem nie jest duża, a jego ataki powodują spory odrzut, tak więc dobrze jest zachować pewien dystans od krawędzi. Użycie 2 przełączników powoduje, że nie ma możliwości wypadnięcia z areny, co czyni walkę o wiele bezpieczniejszą.
Topienie
Najłatwiejszym sposobem na pokonanie bossa jest sprowokowanie jego spadnięcia do wody. Po prostu nie używaj przełączników i po przejściu przez mgłę czekaj przy wejściu z tarczą. Gdy jeździec zrobi 7 kroków, omiń go z prawej, za jego plecy i w lewo. Wykona wtedy atak z wymachu, po którym będzie na krawędzi i kolejny sprawi, że spadnie do wody (wideo poniżej).
Zestrzelenie
Można go zestrzelić spoza areny. Obrażenia te będą uwzględnione nawet po przejściu przez mgłę. Gdy jego PŻ spadną do zera, odwróci się do ciebie i zasłoni tarczą. Po wejściu na arenę jego pasek zdrowia będzie pusty, ale aby go pokonać musisz zadać mu ostateczny cios. Używając krótkiego łuku (w jednej ze skrzyń u kowala Lenigrasta), przy min. wymaganych statystykach do używania go, potrzeba ok. 85-100 drewnianych strzał.

Wideostrategia:


Zrzucenie bossa do wody:

Normalna walka SOLO:

Wskazówki:

  • Jeśli nie użyłeś wszystkich przełączników uważaj, by nie wpaść do wody.
  • Boss również może spaść do wody.
  • Do walki można przyzwać Glencoura bez pana. Znak przywołania znajduje się niedaleko komnaty bossa.
  • Może zostać zatruty.
  • Odporny na pchnięcia (m.in. włócznie, rapiery) oraz wrażliwy na błyskawice i ogień.
  • Jego ataki są powolne i bardzo łatwe do uniknięcia.

 

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈