Punkty życia: 5741 (NG)

Liczba dusz: 23 000 (NG); 46 000 (NG+)


skorpionica_najka.png
Boss z Ruin Cieni, obszaru znajdującego się w Puszczy Cieni. Na drodze do niej stoi wielu wojowników Lwów oraz przeklętych dzbanów.
Skorpionica stosuje bardzo przewidywalne ataki, które nie stanowią problemu dla mobilnych i walczących na dystans postaci. W przeciwieństwie do walczących w zwarciu, którzy muszą polegać na niezłym wyczuciu przy unikach oraz posiadać nieco cierpliwości. Ataki fizyczne łatwo uniknąć, gdyż mają niewielkie pole trafienia, najtrudniejsze są ataki magiczne.


Ataki:

 

Samonaprowadzająca materia dusz Najtrudniejszy do uniknięcia atak. Boss tworzy 5 magicznych kul i po ataku fizycznym wysyła część z nich, by po chwili wysłać resztę.
Samonaprowadzająca strzała dusz Pojedynczy magiczny atak zadający duże obrażenia.
Uderzenie Ogonem Jeżeli jesteś za bossem, ona podnosi swój ogon i 2-3 krotnie wali nim o ziemię.
Wymach Ogonem Jeżeli jesteś za skorpionicą, ona podwija swój ogon wzdłuż ciała z jednej strony a następnie wykonuje horyzontalny wymach. zadający ogromne obrażenia, jeśli stoisz w półdystansie. W przypadku trafienia końcówką zadaje niewielkie obrażenia, a gdy stoisz bardzo blisko niej, atak może w ogóle nie trafić.
Ukąszenie naprzemienne Kiedy stoimy przed bossem możemy zostać ukąszeni zatrutymi kolcami z ogona wyrzuconymi znad głowy ludzkiej części. Najpierw następuje jeden atak, a po 1-3 sekundach kolejny. Może zatruć.
Równoczesne ukąszenie Druga wersja tego ataku na równoczesnym ukąszeniu oboma kolcami. Po ataku skorpionica przez 3-5 sekund jest nieruchoma, ale i otrzymuje zmniejszone obrażenia. Gdy ten atak się powiedzie, chwyci cię, zaaplikuje toksyny i pozbawi sporej liczby PŻ.
Broń biała Ludzka część ciała bossa robi ataki z wymachu swoją długą bronią.
Zakopanie Boss chowa się w piasek i po dłuższej chwili wyskakuje spod nas wyrzucając naszą postać w górę. Najbezpieczniej jest w części bez piasku, ale trzeba stać na środku tego obszaru. Jej położenie zdradzają unoszące się nad areną chmury piasku.

 

Strategia:


Po wejściu na arenę boss zawsze jest prawie częściowo zakopany, lecz przywita nas magicznym atakiem. Uważaj by nie stać często przed bossem z uwagi na ataki ogonem zza głowy, które wstrzykną nam truciznę. Trzymajmy się z boku lub atakujmy z odległości.
Niezależnie od rodzaju postaci staraj się trzymać blisko niej, by zapobiec użyciu potężnych czarów. Prowokuj ją do ataków fizycznych, cofając się nieco a potem kontruj. Najlepiej po tym jak będzie starać cię ukąsić lub wykona przynajmniej dwa pchnięcie swą bronią. Ataki kosturem są szybsze, ale łatwo je zablokować i tym samym pozostać blisko niej. Po tym jak schowa się pod ziemię, uciekaj na kamienną płytę. To miejsce ochroni cię przed atakiem spod ziemi, ale wymach ogonem nadal może trafić przy braku ostrożności. Gdy przyjdzie ci zmierzyć się z jej czarami, to w przypadku włóczni dusz najlepiej wykonać unik, natomiast przy samonaprowadzającej materii dusz biec w jedną stronę. Jeśli masz do pomocy jakiegoś gracza lub Tarka, najlepiej by ktoś stał bezpośrednio przed nią przez cały czas podczas gdy pozostali swobodnie atakują ją. Podatna na ogień.

Wideostrategia:


magiem:

wojownikiem:

Wskazówki:

 • Ataki w "ludzką część" zadają większe obrażenia.
 • Najka zadaje obrażenia od cięć oraz magii.
 • Odporna na magię.
 • Wrażliwa na ogień oraz mrok.
 • Jej 2 żądła mogą zostać odcięte. Gracz nie dostaje za to żadnej nagrody, ale ogranicza liczbę ataków z jej strony.
 • Kiedy Najka nurkuje w ziemii, (co widać po tumanach kurzu), najlepszym miejscem jest kamienna płyta. Nie zada ona wtedy obrażeń od wynurzenia, ale może zranić wskutek upadku.
 • Człowiek-skorpion Tark może zostać przyzwany pod waunkiem, że gracz z nim wcześniej porozmawiał. Jeśli gracz zgłosi się do niego po walce, otrzyma Starą pachnącą gałąź (przywoływanie go nie jest warunkiem koniecznym).

 

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
  • Anonymous

   Można jej też odciąć oba ogony. Mnie się przynajmniej tak udało. Gdy wykonuje ataki ogonem przed siebie by nas zatruc możemy zaatakować jej ogony by je odciąć jeden po drugim. Troche to zajmuje ale jak już się uda walka jest nieco latwiejsza bez ryzyka zatrucia.

  Load more
  ⇈ ⇈