Punkty życia: 4 140 (NG), 7 450 (NG+), 14 159 (NG+7)

Liczba dusz: 19 000 (NG), 38 000 (NG+), 76 000 (NG+7)


external image dark-souls-ii-8.jpg
Boss z Czyśćca Nieumarłych (zaraz obok Zagajnika Myśliwych, należy przejść przez most,
na którego końcu jest wejście do bossa) z wyglądu duży rydwan z dwugłowym koniem
dosiadany przez nieumarłego.

OPCJONALNA WALKA.

Ataki:Szarża
Koń zniża głowę i zamaszystymi ruchami będzie próbował nas dosięgnąć. Czasem wykonuje skok do przodu przed szarżą.
Kopnięcie
Koń kopie tylnymi kończynami, jeśli stoisz zbyt długo za nim. Atak zadaje duże obrażenia.
Opad
Boss staje na tylnych kończynach i opada na nas przednimi. Duży zasięg ataku.
Mroczny Oddech
Atak dystansowy, gdy stoisz daleko od bossa. Boss zwalnia po czym zatrzymuje się, wyciąga swoją szyję i wyrzuca mroczne opary.

Strategia:

Blisko bossa nie znajdziemy żadnego bezpiecznego miejsca, więc jeżeli posiadamy kuszę/łuk/magię to możemy próbować zadawać obrażenia koniom z daleka, by nie wpaść pod jego silne kopyta.

Alternatywna strategia polega na wrzuceniu rydwanu w przepaść grając magiem. Ustawiamy się w jednym z zagłębień na początku i strzelamy w bossa. Po jakimś czasie ewentualnie uda nam się sprawić, że zatrzyma się na skraju przepaści, wtedy możemy mu pomóc kolejnym strzałem się zabić.

Strategia I - Dźwignia

Oprócz rydwanu w tej walce spotkasz 7-8 szkieletów oraz 2 nekromantów (czarnych pustych magów), którzy będą wskrzeszać szkielety, jeśli te zginą. Najważniejszą rzeczą w takim razie jest pozbycie się ich. Pierwszego spotkasz mniej więcej 2-3 drzwi od wejścia po lewej. Gdy zginie, rozpraw się ze również ze szkieletami (uwaga: ci nekromanci to kobiety). Cały czas pamiętaj, że rydwan okrąża arenę i chowaj się we wnękach. Drugi mag będzie nieco dalej po prawej, uważaj po drodze na szkieleta - łucznika chowającego się po prawej. Zabij ją i pozbądź się szkieletów. Pora na bossa. Nieco dalej za drugim magiem, po przeciwnej stronie, zauważysz dźwignię, którą trzeba pociągnąć (przyzwane upiory nie mogą tego zrobić). Spowoduje to opuszczenie bramy, zabicie jeźdźca i zadanie ok. 200-300 obrażeń koniowi. Zaatakuj 2-3 razy z dystansu w zależności od szybkości broni. Teraz zbliż się do niego. Uważaj, ponieważ jego szarża zabiera ogromną liczbę PŻ. Przy dobrym wyczuciu, można jej uniknąć Okrążaj go aż zacznie wierzgać, po czym atakuj go z boku. Uważaj także na jego mroczny oddech, który ma niezły zasięg i prawdopodobnie namierza cię. Gdy cię trafi podczas bloku, wytrąci z równowagi, a nawet może zabić,gdy przyjmiesz na siebie te obrażenia.
Kluczowe jest trzymanie się blisko niego. Nie powinien stanowić problemu, jeśli pozbyłeś się pozostałych przeciwników. Cierpliwość popłaca, pośpiech to najszybszy sposób na śmierć za każdym razem. Wezwanie kogoś do pomocy może również pomóc.

Strategia II - Dystansowa

W miarę bezpieczna strategia, nie wymagająca zbliżania się do dźwigni:
Znajdź wnękę, z której będzie dobry widok na korytarz, tak by można było zobaczyć nadjeżdżający zza zakrętu rydwan. Na ścianie pojawi się światło jeszcze przed tym jak zobaczysz rydwan. Użyj Wiru dusz (posiada duży obszar oddziaływania), Ognistych kul, i innych silnych zaklęć lub ataków dystansowych i szybko schowaj się do wnęki. Nie spiesz się, zabij każdego przeciwnika, który się pojawi i kontynuuj walkę z bossem. Atakuj go w ten sposób aż przestanie się pojawiać. Udaj się korytarzem a zobaczysz rydwan wiszący na przepaścią. Nie musisz się zbliżać do niego, możesz użyć czaru, który zakończy walkę.

Strategia III - Zatrute strzały

Strategia bez większego ryzyka.
Ukryj się w jednej z wnęk i strzel dwa razy do niego podczas każdej rundki. W ten sposób zmniejszysz jego PŻ do ok. 30% po ok 10 okrążeniach. W tym momencie da się usłyszeć jak rydwanowi nie udaje się przeskoczyć nad przepaścią. Dokładne przyjrzenie się sytuacji pokaże, że koń wisi nad dołem, próbując się wspiąć, ale wiszący rydwan powstrzymuje go przed tym. W tym momencie po prostu zaatakuj bossa, spychając go do dziury i kończąc w ten sposób walkę.

Wideostrategia:


Wskazówki:

  • Warto zabić nekromantów i szkielety nim przystąpimy do walki z bossem.
  • Czar Pragnienie lub nęcące czaszki odwracają uwagę szkieletów, ułatwiając pierwszą część walki.
  • Pociągnięcie dźwigni nie jest konieczne. Można go pokonać atakami dystansowymi w czasie gdy okrąża arenę.
  • Niektóre wnęki nie są na tyle głębokie, by uchronić cię przed rydwanem. M.in. ta naprzeciwko łucznika.
  • Rydwan rani szkielety, ale one wstają dość szybko i poleganie tylko na nim skończy się szybką śmiercią.
  • Wystrzelenie ok. 4-5 zatrutych strzał zatruwa bossa, pochłaniając ok. 25% jego PŻ.
  • Koń posiada taką samą animację ataków co Opancerzony dzik z Dark Souls. Dodano jedynie mroczny oddech.
  • Możliwe jest wykonanie przewrotu przez ostrza wystające z kół rydwanu, ale powinna to być ostatnia deska ratunku przed nadchodzącymi szkieletami.

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈