Punkty życia: 7 080 (NG), 10 620 (NG+), 20 178 (NG+7)

Liczba dusz: 47 000 (NG),1 94 000 (NG+), 188 000 (NG+7)


external image 400px-TheRotten.png
Boss Czarnego Jaru. Z wyglądu przypomina zlepek ludzkich ciał, dolne wciąż są żywe. Uzbrojony w nóż rzeźnika, którym sprawnie się posługuje.

Jeden z 4 głównych bossów.Ataki:


Pionowe cięcie
Pojedyncze lub trzykrotne pionowe cięcie o dużym zasięgu.
Poziome cięcie
Pojedyncze poziome cięcie. Posiada dwie wersje: z prawej do lewej lub w odwrotnym kierunku,nieco pod górę.
Chwyt
Znajdując się przed nim, będzie starał się chwycić gracza lewą ręką. Niebezpieczny atak, najprawdopodobniej nie da się go zablokować, boss chwyci nas lewą ręką i ściśnie w powietrzu.
Miażdżenie
Boss stara się lewą pięścią zmiażdżyć gracza, jeśli znajduje się blisko. Może również uderzać obiema pięściami po bokach, jeśli gracz stoi po którejś ze stron.
Plucie Kwasem
Boss chwyta się za pierś i raz lub dwukrotne pluje kwasem przed siebie. Robi to niezależnie od naszego położenia.
Eksplozja
Wielki wybuch we wszystkich kierunkach poprzedzony jasno fioletową sferą przy jego brzuchu oraz zadający ogromne obrażenia od mroku.
Fala uderzeniowa
Boss umieszcza ładunek w nożu i wyprowadza nim cios, który ma bardzo daleki zasięg, ale w linii prostej. Używa go gdy ma mało PŻ.

Strategia:

Załóż lekką zbroje, stary pierścień Lwa i broń wykonującą pchnięcia (np. rapier). Jako że jego ataki są wolne, jest możliwość wykorzystania premii z kontr od pierścienia. Unikaj jego ataków i dźgaj go, jednocześnie kontrolując poziom energii. Trzymaj się w środku areny, by nie trafić na płomienie.
Przy odrobinie szczęścia uda ci się odciąć mu jedną z rąk, lecz nie zostawiaj go wtedy w spokoju, gdyż może ją przymocować. Walka z jednorękim bossem jest o wiele łatwiejsza. Najbezpieczniej jest oczywiście za plecami Zgniłego, ale można także próbować atakować go z obu boków.

Strategia z odcięciem ręki

Skorzystanie z broni z pionowym zamachem ułatwi odcięcie jego kończyn. Silny atak mieczem półtoraręcznym jest bardzo skuteczny i zadaje spore obrażenia. Gdy boss straci ramię, wciąż będzie starał się atakować nim, ale to będzie bez znaczenia dla gracza. Gdy zostawisz go zbyt długo w spokoju, jego ramię odrośnie.
Staraj się mieć poniżej 55% obciążenia, by wykonywać dłuższe przewroty. Zbroja nie jest konieczna, tarcza powinna być wykorzystywana do absorbowania pomniejszych obrażeń.
Ustaw się w linii z bossem tak, aby nie mieć ani przed sobą ani za sobą płonącej smoły i to będzie dla ciebie arena walki (coś jak na wąskim moście). Rozglądaj się za pionowymi zamachami znad głowy, musisz być czujny i wiedzieć kiedy on jest gotowy na ten atak. Po większości ataków będziesz miał mniej więcej czas na 1-2 ataki, po których natychmiast wykonaj przewrót lub oddal się, by uniknąć obrażeń. Gdy Przegniły pluje kwasem używaj mocnych ataków.

Strategia dla maga

Załóż zbroję maga Lwów, która daje premię do szybkości rzucania czarów. Kaptur twórcy uroków lub świętej zwiększa liczbę użyć czarów. Każdy rodzaj magii będzie dobry, musisz tylko mieć nieco wprawy w unikach. Wir dusz w szczególności jest bardzo skuteczny, ponieważ posiada ogromny obszar oddziaływania i trafi w niego wiele razy. Sprowokuj go do ataku, jeśli zajdzie taka potrzeba, kontroluj swoją energię.

Strategia z bronią drzewcową

Załóż lekką zbroję i wyposaż się w szybką broń o dużym zasięgu, taką jak włócznia, lanca, halabarda. Podejdź blisko niego i sprowokuj do ataku, potem szybko cofnij się, przewroty nie są konieczne a mogą być nawet niebezpieczne. Przy lekkiej zbroi, pobiegnięcie do tyłu powinno wystarczyć, by uniknąć jego ataków. Po jego ataku, wykonaj kontrę, ulecz się lub oddal się od ścian. Świetna strategia do unikania każdego jego ataku, za wyjątkiem fali uderzeniowej, którą można zablokować dobrą tarczą lub wykonać przewrót, uważając na ogień. Uwaga: Automatyczne namierzanie w walce z tym bossem to zły pomysł. Ta strategia sprawdza się najlepiej z bronią, która zadaje duże obrażenia jednym ciosem aniżeli mniejsze w czasie.

Kooperacja

Najlepiej działa połączenie postaci walczącej wręcz z dystansową/magiem. Wojownik skupia na sobie uwagę bossa i zaczyna biegać wokół niego bez włączonego namierzania. Przegniły często będzie koncentrował się na nim i podążał po całej arenie, odciągając go w ten sposób do innych graczy. Pozwala to również i jemu pozostać poza zasięgiem ataków jednocześnie wciąż skupiając na sobie uwagę. Gdy boss zmieni obiekt zainteresowania, gracz-przynęta rusza na niego i atakuje go tak długo aż ponownie przeciwnik zwróci na niego uwagę. Gospodarz może również walczyć wręcz, przynęta okrąża bossa, podczas gdy pozostali atakują z innych stron i przemieszczają Przegniłego zgodnie z potrzebą. Gracz- przynęta powinien przede wszystkim skupiać na sobie uwagę aniżeli zajmować się atakowaniem bossa, które w razie konieczności będzie sprowadzać się do wcześniejszej strategii.

Strategia dla kapłana

Piorun z nieba ogromnie ułatwia tą walkę i pozwala prawie go pokonać. 4 użycia tego cudu przy 44 pkt Wiary redukują PŻ bossa do ok. 1/3.

Strategia z wielkim mieczem

Utrzymuj bossa w centrum areny i namierz go. Stój blisko i okrążaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dzięki temu wiele jego ataków nie trafi cię, a po każdym będzie można 1-2 razy zaatakować. Musisz jednak wciąż uważać na atak obszarowy.

SL 1 (buława)

Podbiegnij do niego i namierz. Okrążaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara, prowokując jego ataki, po czym wykonuj uniki. Da ci to nieco czasu na wyprowadzenie kilku ataków, ale nie przesadzaj. Kontynuuj do czasu, aż zostanie mu ok. połowa PŻ, teraz następuje kluczowy moment, ponieważ boss zacznie stosować swój atak obszarowy (natychmiastowa śmierć). Tak więc po każdym twoim ataku wyłącz namierzanie i uciekaj. Może wykonać ten atak, choć niekoniecznie, ale w ten sposób będziesz bezpieczny. Zawsze wykonuje go jako kontrę do ataków gracza, nigdy po ponownym podbiegnięciu do niego. W ten sposób może dobić go bezpiecznie, jeśli potrafisz dobrze unikać jego ataków.

Wideostrategia:


SOLO chochlą:

SOLO normalną bronią:


Wskazówki:

  • Możliwe jest przyzwanie upiorów: Myśliwy Samotnik Schmidt (w okolicy olbrzymich robali) oraz Lucatiel z Mirry (przy drugim ognisku), kosztem (satysfakcji oraz) mniejszej ilości dusz za pokonanie.
  • Boss ma dużą odporność na piromancję, częściową na klątwy, czary i cuda.
  • Po odcięciu prawej ręki (z nożem) dostajemy kamień klucz Pharrosa.
  • Wydaje się wrażliwy na błyskawice.
  • Odporny to Mroczną i Toksyczną mgłę.

Błąd:

  • Gdy stojąc w ogniu chwyci cię, przez chwilę po tym nadal będziesz działał na ciebie ogień oraz dodatkowo otrzymasz obrażenia od tego ataku, co zazwyczaj skończy się natychmiastową śmiercią.

Ciekawostki:

  • Animacje ataków Przegniłego są zaczerpnięte od Gravelorda Nito, którego on jest ponownym wcieleniem.
  • Pewne ataki, tak jak obszarowy czy chwyt również pochodzą od Nito


Oto co o Przegniłym sądzi DaveControlLive


Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈