Punkty życia: 3 110 (NG); 6 220 (NG+), 11 500 (NG+7)

Liczba dusz: 17 000 (NG); 34 000 (NG+), 68 000 (NG+7)

 
Rycerz, który "prześladuje'' gracza. Pierwsza walka z nim odbywa się na podwyższeniu przy ognisku w Kniei Upadłych Olbrzymów i nie ma przy nim mgły. Po prostu wchodzimy na drabinę. Kolejne starcie jest już we właściwej dla niego lokacji, z dwoma balistami.
Bossa można spotkać w wielu lokacjach. Raz pokonany nie pojawia się do czasu odkrycia Żelaznej Warowni w komnacie po Demonie Kuźni (gdzie wypada z niego Pierścień Ostrzy +1). W NG+ Prześladowca pojawia się częściej po tym jak został pokonany, a w zamku Drangleic pojawi się dwóch naraz (wypada migoczący tytanit i Pierścień Ostrzy +2). Zastanawiające, że unosi się nad ziemią zamiast po niej stąpać.

OPCJONALNA WALKA.

Za areną znajduje się zbroja z Drangleic wraz z mieczem z Drangleic oraz gniazdo ptaka, który może nas przenieść do Zaginionej Twierdzy.

Ataki:

Odrzucenie Tarczą Atak do przodu, który można zablokować lecz zabiera całą wytrzymałość.
Szarża Unosi się i dosięga nas z daleka, używa go głównie kiedy mocno się od niego oddalimy.
Trzy Dźgnięcia Combo zaczęte od 2 ciosów i kończy się trzecim obrotnym.
Dźgnięcie Klątwy Iluminacja miecza i powolny atak, w wyniku którego otrzymujemy klątwę. Nie da się go zablokować tak by klątwa nas nie dosięgła!
Specjalny
Promień
Strzał z miecza z dużej odległości, wydaje się być elementem klątwy. Używa tego rzadko.

Strategia:

Po przejściu przez mgłę zaczekaj, aż przymierzy się do szarży. Nieco odsuwa miecz do tyłu po czym wykonuje zamach. Wykonaj unik w prawo (jeśli wykonasz unik w lewo możesz zostać trafiony), po czym spokojnie możesz bić jego plecy. Powtarzaj do skutku.

Lewitujący opancerzony gigant jest zarówno silny i jak i szybki. Będzie podążał za tobą i zazwyczaj używał kombinacji 3 ciosów swych długim mieczem i tarczą. Jednakże ostatni atak tej kombinacji jest zależny od tego jak blisko niego będziesz się znajdować. Jednym z wariantów jest zamach znad głowy, względnie łatwy do uniknięcia przy obciążeniu poniżej 70% lub z dobrym wyczuciem. Inną opcją jest poziome cięcie, które wykonuje w trakcie lotu. Jest o wiele bardziej niebezpieczny i obejmuje szerszy obszar niż można by się początkowo spodziewać. Gdy ten atak trafi postać z niską równowagą odrzuca ją do tyłu. Prześladowca posiada również magiczny atak. Gdy zauważysz, że ostrze jego miecza świeci się na niebiesko uciekaj. Po chwili wykona raczej krótkie pchnięcie, ale gdy trafi zada ogromne obrażenia i zostaniesz przeklęty (redukując w ten sposób twoje maks. PŻ). Po tym udanym ataku zacznie się dymić i używać mrocznej magii. Nawet jeśli chybi, to magia na jego mieczu od razu nie rozprasza się, więc uważaj na jego kolejne ataki.

Po uniku możesz także jak najszybciej biec do balisty i spróbować ją użyć zanim boss zbliży się do ciebie i zniszczy ją.
Inna taktyka polega na parowaniu ataków Prześladowcy. Jego atak w locie jak i pozostałe cięcia (przeważnie pierwsze z kombinacji) mogą zostać sparowane, co spowoduje wytrącenie go z równowagi na kilka sekund. Wtedy należy użyć balisty, bo jest wystarczająco czasu na to.
Kolejny pomysł to kooperacja, która pomoże rozkojarzyć bossa na tyle, by zachodzić go z dwóch stron, a nawet używać balisty.

Strategia dla maga

Wyposaż się w Wielką ciężką strzałę dusz i wielką strzałę dusz. Po przejściu przez mgłę, możesz namierzyć go i wystrzelić 4 strzały zanim będziesz musiał wykonać unik. Wykonaj unik w prawo, jako że cięcie idzie z lewej. Po każdym uniku użyj czaru. W tej strategii będziesz potrzebował dużo energii. Wykonuj również przewroty w tył, wykorzystując na swoją korzyść długość areny. Podejście do niego a następnie wykonanie uniku do tyłu wydaje się najłatwiejsze. Na końcu areny zawsze wykonuj unik w prawo. Powtarzaj do skutku (wymaga ok. 10 wielkich ciężkich strzał duszy (przy 273 obrażeń na strzał) i 3 wielkich strzał duszy (przy 217 obrażeń na strzał)).

 

Wideostrategia:


Wskazówki:

  • Balisty zabierają około 97% życia dla bossa. Warto spróbować, jednak mogą one ranić zarówno bossa jak i gospodarza / przyzwane upiory.
  • Wszelkie uniki najlepiej wykonywać w prawą stronę.
  • Da się go zatruć, ale ma wysoką odporność na truciznę. Tak czy inaczej 7-10 strzał zatruwa go (potwierdzone podczas walki w Żelaznej Warowni)
  • Gdy wykonuje zamach znad głowy, najlepiej wykonać przewrót do przodu. Dzięki temu, jeśli ominiesz atak, będziesz mógł 2 razy go uderzyć.
  • W czasie blokowania i unikania jego ataków będziesz potrzebował sporo energii. Posiadanie pierścienia Fyllodii pomaga.
  • Prześladowca jest wrażliwy na błyskawice oraz uderzenia.
  • Boss posiada atak, podczas którego wypuszcza samonaprowadzającą mroczną magię (wykonywany po dźgnięciu klątwy, które jest nie do zablokowania).
  • Żeby ułatwić sobie walkę z Prześladowcą, można wyposażyć się w pawęż u sprzedawcy w Majuli.

 

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈