Poradniki (by Grisza):

 

 1. Jak naprawiać ekwipunek całkowicie ZA DARMO
 2. Farma 500.000 dusz w mniej niż 5 minut
 3. Jak szybko zdobyć zestaw Szalonego Wojownika
 4. Jak dostać się do smoczych Wspomnień
 5. Jak farmić Ulepszacze
 6. Najlepszy start #Dark Souls 2
 7. Farma Zestawu Heide + Zagubiony Rycerz Heide
 8. Najszybsza Farma Kukieł Człowieczeństwa
 9. Navlaan Quest Line - Bez zabijania NPC
 10. Lucatiel Quest Line
 11. Benhart z Jugo Quest Line
 12. Pate i Creighton Quest Line
 13. Lokacje wszystkich Delikatnych Kościanych Pyłów
 14. Lokacje wszystkich Fragmentów Butelki Estusa

 

10 rzeczy, których być może nie wiesz o Dark Souls 2 (by Grisza):


FAQ dla początkujących
Lista najczęściej zadawanych pytań przez nowych graczy wraz z odpowiedziami na nie.

Q: Jakiej broni lub zbroi powinienem używać ?
A: Wszystko zależy od preferowanego stylu rozgrywki przez ciebie. Jako że każdy gracz ma inne upodobania, nie ma jednej najlepszej broni czy zbroi a normą jest łączenie i dopasowywanie różnych elementów. Gdy zaczynasz możesz zobaczyć swoją postać w początkowym wyposażeniu podczas tworzenia jej. Spotkasz się również z wieloma rodzajami wyposażenia podczas rozgrywki. Bardzo ogólną zasadą jest, że ciężki pancerz zapewnia lepszą ochronę kosztem większej wagi, a więc i wolniejszego poruszania się. Ucieczka i uniki są wtedy o wiele trudniejsze. Inne rodzaje zbroi mogą oferować lepszą odporność na różne ataki, np. magiczne czy od żywiołów. Podobnie jest z bronią - większy zasięg i obrażenia powoduje wolniejszy zamach, wyższe wymagania do skutecznego używania jej, może być nieporęczna w bardzo bliskich starciach lub posiadać inne negatywne cechy jak bardzo ograniczony styl atakowania. Znalezienie właściwego połączenia fizycznej i magicznej ochrony oraz obciążenia jest częścią zabawy i wyzwania w tej grze, podobnie jak decyzja która broń odpowiada ci swoim stylem ataku. By zobaczyć jaki pancerz i broń może lub nie pasować tobie, zajrzyj na strony: Zbroje i Broń

Q: Jaka jest najlepsza początkowa klasa lub typ postaci ?
A: Wraz z postępem gry odkryjesz, że rozwijasz swój własny styl rozgrywki. Początkowe klasy są całkiem nieźle zbalansowane i możesz wybrać każdą na początek, choć najbardziej wymagający dla nowych graczy jest "Człowiek znikąd", który rozpoczyna z bardzo ograniczonym wyposażeniem. Grając możesz starać się koncentrować głównie na sile lub łączyć bezpośrednie starcia z atakami magicznymi. Jednak rozwijając swoją postać staraj się w przemyślany sposób lokować swoje dusze, ponieważ nie będzie można tego cofnąć. Wiele przedmiotów, w szczególności broń i przedmioty służące do rzucania zaklęć posiadają min. wymagania, by móc ich skutecznie używać. Wybór pożądanej broni i wyposażenia może być wskazówką, w jakim kierunku powinieneś rozwijać postać.

Q: Mam problem z (miejsce na JAKĄKOLWIEK część twojej gry), jak mam ją pokonać?
A: Problem z konkretnym przeciwnikiem lub częścią poziomu to prawie nieodłączny element zmagań z tą grą. Dla każdego gracza znajdzie się coś co wydaje się nie do pokonania w pewnym momencie. Nie rozpaczaj. Prawie każde wyzwanie można pokonać w więcej niż jeden sposób, ponieważ gra została pieczołowicie zaprojektowana, by dostosować się do wielu różnych taktyk i stylów rozgrywki. Jeśli sposób, który próbujesz nie działa, powinieneś spróbować czegoś innego. Jeśli przeciwnik jest zbyt trudny do pokonania, to może mieć ukrytą słabość na określoną broń lub taktykę lub możesz wykorzystać otoczenie, by pokonać go. Możesz również spróbować przyzwać innych graczy do pomocy bądź skierować się do tej wiki po bardziej szczegółowe wskazówki. Ale zalecamy byś zrobił wszystko co twojej mocy, by najpierw pokonać tą trudność samemu, ponieważ to (zapewniamy) zwiększy twój poziom satysfakcji jakiego ostatecznie dostarczy ci ta gra. A kto wie, może odkryjesz nowe podejście, którego jeszcze nikt nie wymyślił.

Q: Jestem słaby w PvP, za każdym razem gdy zostanę zaatakowany ginę. Jak mogę stać się lepszy ?
A: Praktyka, praktyka, praktyka. Wierz lub nie, ale umierając często w PvP jest formą ćwiczeń samą w sobie i czymś przez co większość graczy musi przejść. Zawsze gdy zostaniesz zabity pomyśl o tym co się stało i dlaczego. Pomyśl o wyposażeniu lub taktyce jaką użył twój przeciwnik i jak możesz go pokonać następnym razem (lub skopiować jego styl walki). Pomocne może być przyzwanie innych graczy do pomocy i by pokazać ci jak poradzić sobie z określonymi taktykami. Bardziej szczegółowe wskazówki do PvP poniżej.

Q: Staram się wezwać upiora, który pomoże mi pokonać bossa, ale nie mogę znaleźć żadnego znaku wezwania. Co robię źle ?
A: Po pierwsze, musisz być człowiekiem, nie możesz przyzywać graczy, gdy jesteś Pustym i wyglądasz jak zombie. Po drugie, na każdym poziomie są określone miejsca, w których często pojawiają się znaki wezwania. Dla każdej lokacji jest to inne miejsce, ale najczęściej można się na nie natknąć w pobliżu ognisk lub przed wejściem na bossa. Ostatni problem z jakim możesz się spotkać to to, że pamięć dusz twojej postaci jest poza powszechnym zakresem dla danego bossa. Jeśli masz wysoką pamięć dusz to trudniej będzie ci znaleźć znaki wezwania, gdyż niewielu z twojego zakresu może wciąż przebywać w tym obszarze.


Q: Jaką ścieżkę ulepszania broni powinienem wybrać ?
A: To zależy od rodzaju twojej postaci. Zwykłe ulepszanie jest doskonałe dla postaci koncentrujących się tylko i wyłącznie na bezpośredniej walce podczas gdy piorunujące jest dobre dla postaci opierających się na Wierze i walce wręcz. Jeśli szukasz informacji o obrażeniach poszczególnych broni sprawdź strony z bronią .

Q: Która broń może a która nie może być ulepszana ?
A: Wszystkie bronie można ulepszać. Wymagają specjalnych surowców. Sprawdź zakładkę ulepszenia po więcej informacji.

Q: Słyszałem co nieco o "rozwoju postaci". Co to oznacza ?
A: Rozwój postaci oznacza, w które statystyki inwestujesz w miarę zdobywania kolejnych poziomów. Zasadniczo rozwijasz postać dopasowaną do twoich potrzeb. Możesz przy tym opierać się na stylu gry, który ci najbardziej pasuje lub na ulubionej broni. Kilka pierwszych twoich postaci będzie przeważnie eksperymentalne i mało wyspecjalizowane i to jest normalne. Potem nauczysz się czego oczekujesz a czego nie, od twojej postaci. Każda następna postać będzie zazwyczaj lepiej rozwinięta niż poprzednia.

Q: Namieszałem trochę przy rozwoju postaci ulepszając nadmiernie statystykę, jak mogę to naprawić ?
A: Używając naczynia dusz.

Poradnik dla maga
Jeżeli przyszedłeś tutaj by dowiedzieć się jak grać magiem, oznacza to, że nie umiesz grać w DS2 i powinieneś zagrać w co innego :D.
Poniżej znajduje się mały FAQ który powinien odpowiedzieć na pytania odnośnie gry magiem:
- Q. Chcę zacząć grę jako mag co powinienem wiedzieć?
- A. Musisz zadać sobie pytanie jakiej magii będziesz używać. Masz do wyboru 4 jej rodzaje i każda różni się od siebie. Do zaklęć potrzebna jest inteligencja, do cudów wiara, do uroków inteligencja oraz wiara, a do piromancji nie potrzebujesz żadnego z nich (piro skaluje się z inteligencją tylko podczas ataków wręcz).

- Q. Kupiłem czar i co dalej?
- A. Użycie jakiegokolwiek rodzaju magii wymaga zakupienia zaklęcia i wyposażenia się w katalizator/święty dzwonek/płomień piromancji, który związany jest z określonym rodzajem magii. Po nauczeniu się zaklęcia, trzeba się w nie wyposażyć przy ognisku, wykorzystując opcję Dostrojenia magii. Każde zaklęcie ma określoną ilość użyć, ale odpoczynek przy ognisku w pełni je odnawia. Pewne zaklęcia mogą być wyposażone więcej niż raz, jeśli gracz ma wystarczającą liczbę slotów i kilka kopii danego zaklęcia. Pamiętaj żeby dodać parę punktów do dostrojenia w statystykach by zyskać miejsce na magię.

- Q. Jaką zbroję powinienem nosić jako mag?
- A. Jaką tylko chcesz... Nikt ci nie powie, że masz nosić full havela albo demona kuźni. Możesz za to ubrać części ekwipunku które zwiększą obrażenia od magii (Maska Domino), zwiększają liczbę użyć zaklęć (Kaptur świętej oraz Kaptur twórcy uroków), oraz skracają czas rzucania zaklęć (Kaptur chaosu, Czarny kaptur, Zestaw maga Lwów).
Zbroje


- Q. Jakie pierścienie pierścienie powinienem używać?
- A. Pierścień przyczajonego smoka, Pierścień Wiedzy, Sygnet z lazurowym klejnotem, Rytualna Obrączka Północy, Rytualna Obrączka Południa ale po więcej odsyłam was do podstrony z pierścieniami na wiki.
Pierścienie

- Q. Jak powinienem grać magiem?
- A. Jeżeli już zacząłeś grę jako czarodziej, to jak najszybciej dobij te parę punktów do siły oraz zręczności żeby nie biegać ze sztyletem. Najzwyklejszy szeroki miecz może uratować ci skórę. Normalne mobki bij mieczem a magię zostaw na bossów. Ja jako mag dobiłem siłę do 28 oraz zręczność do 10 by móc używać wielkiego miecza. Według mnie nie opłaca się dawać w daną statystykę więcej niż 40 punktów ponieważ nie ma wielkiej różnicy pomiędzy 40 a 50 w obrażeniach.

- Q. Jakiej magii/czarów powinienem używać?
- A. Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależy od ciebie. Nie ma najlepszych ani najgorszych czarów tak samo jak nie ma najlepszych broni oraz zbroi. Ja podczas gry zazwyczaj używałem:
- Włóczni dusz (zwykła oraz kryształowa), Samonaprowadzającą kryształowa materia dusz, Wielki Miecz Dusz oraz Gejzer Dusz jako czarodziej.
- Gniew bogów, Wielka włócznia błyskawic, Słoneczne ostrze, Piorun z nieba oraz Emisję mocy jako kleryk.
- Odrętwienie, Mroczna burza, Wielką rezonującą duszę oraz Miejscowe wysysanie życia jako hexer.
- Ognista Sfera, Burza ognia, Ognisty bicz, Ognisty pokos oraz Zakazane słońce jako piromanta.
Zaklęcia

- Q. Jak powinienem rozdać statystyki?
- A. Tak jak pisałem wcześniej nie opłaca się dawać w daną statystykę więcej niż 40 punktów. Dla osoby używającej magii najbardziej liczą się takie statystyki jak Dostrojenie ( sloty zaklęć ), Inteligencja lub Wiara ( w zależności od używanej magii) oraz wytrzymałość żywotność i udźwig by móc nosić lepsze zbroje bronie itp.
Statystyki

- Q. Jaka broń jest najczęściej używana w danej magii?
- A.
- Zaklęcia - Kostur Wiedzy
- Cuda - Smoczy dzwonek
- Uroki - Dzwonek pragnień

W razie pytań pisz na priv do Tr0npl
Tired of anon posting? Register!
  • Anonymous

   dlaczego nie można zaktualizować strony. Za każdym razem gdy dodam nowy element to po zapisie wszystkie poprzednie znikają :/

  Load more
  ⇈ ⇈