Flynn's Ring.png

"Pierścień Flynna, owianego złą sławą złodzieja.
Pozwala wykorzystać siłę wiatru, dzięki której mniejsza waga wyposażenia umożliwi zadanie większych obrażeń.
Flynn zasłynął jako mały wojownik o potężnym ciosie.
Nawet najzdolniejszym rycerzom w całej krainie nie udawało się go schwytać."


Nazwa
Efekt
Lokacja
Pierścień Flynna
Noszący go zyskuje premię do ataku zależną od maksymalnego udźwigu. Im jest niższy tym wyższa premia. Maksymalna na poziomie 50 pkt, jeśli maksymalny udźwig jest mniejszy niż 60 pkt
Nie wpływa na łuki, ciosy w plecy i riposty
Smocze Sanktuarium - spadnij w dziurę w schodach w wąskim przejściu, skręć w lewo i zeskocz do pomieszczenia z korodującymi robakami, po czym wejdź na samą górę. Pierścień jest w skrzyni.

Uwagi
  • Podobny do pierścienia ostrzy, choć jego premia zależy od wartości udźwigu a tym samym od poziomu Wytrzymałości. Najbardziej przydatny przy minimalnym rozwinięciu tej statystyki. Dodatkowe niektóre ulepszenia zmniejszają premię od pierścienia. Na ten moment można przypuszczać, że zasada jego działania jest taka sama jak w przypadku pierścienia ostrzy i redukcja obrażeń działa analogicznie.
  • Jako że smocze pierścienie oraz pierścienie królewskiego żołnierza wpływają na maksymalny udźwig, działają również negatywnie na premię od tego pierścienia. Zależy to od poziomu rozwinięcia Wytrzymałości.
  • Górna granica maksymalnego udźwigu, przy której premia od pierścienia jest największa wynosi równo 60 pkt. Mniejszy udźwig nie powoduje zwiększenia premii, a większy zmniejszą ją.
  • Niestety nie ma sposobu, aby osiągnąć dokładnie 60 pkt udźwigu. Najbliższa wartość to 60.2 skutkująca utratą 1 pkt premii do fizycznych obrażeń i można ją osiągnąć posiadając 10 pkt Wytrzymałości oraz trzeci smoczy pierścień. Jest to prawdopodobnie najefektywniejszy sposób używania tego pierścienia, jeśli naprawdę potrzebujesz dodatkowego udźwigu.
  • Zdejmowanie zbroi lub zmniejszanie wagi wyposażenia nie zwiększy premii do obrażeń fizycznych a to dlatego, że pierścień bazuje na wartości maksymalnego udźwigu a nie obecnym stopniu obciążenia postaci.
  • Sądząc po opisie pierścienia i tym jak "wykorzystuje siłę wiatru", można przypuszczać, że ma on w założeniu działać tylko na broń do walki wręcz w określonych sytuacjach. Potwierdzono, że nie działa na łuki, ciosy w plecy oraz riposty. Idąc dalej, pierścień zalicza premię do obrażeń fizycznych tylko gdy zadasz czysty, bezpośredni cios bronią do walki wręcz (nie wiadomo czy wpływa na kontrataki).Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈