Punkty życia: 3 650 (NG), 6 850 (NG+), 12 888 (NG+7)

Liczba dusz: 20 000 (NG), 30 000 (NG+), 80 000 (NG+7)


external image 2454713-walkthrough_ds2mythathebanefulqueen_20140313gs.jpg
Królowa Mytha to Naga trzymają w jednej ręce swoją uciętą głowę posiadającą umiejętności magiczne a w drugiej długą włócznię. Drugi boss Strażnicy Żniw.

O jej osobie możemy się dowiedzieć więcej z rozmowy z Drabiniarzem Gilliganem, znajdującego się w pobliżu 2 ogniska na zewnętrznym gzymsie, na który można wejść po zniszczeniu poręczy.

Arena walki domyślnie zalana jest trucizną, które poza zadawanie obrażeń naszej postaci, potrafi stopniowo leczyć Mythę. Można to jednak zmienić. Wyposażając się w pochodnię podpal wiatrak przy 2. ognisku, by usunąć prawie całkowicie truciznę i oświetlając pomieszczenie.

Ataki:

Rzut głową Mytha może rzucić w ciebie swoją głową (słyszymy krzyk), która wybuchnie po zetknięciu z ziemią. Po czym natychmiast doskakuje do niej, by ją podnieść.
Wymach ogonem Będąc za nią, Mytha wykona poziomy wymach ogonem.
Obrót z włócznią Szybki obrót wokół własnej osi ochraniając się włócznią.
Magiczny promień Za pomocą wycelowanej w nas głowy, naga strzela magicznym promieniem. Atak poprzedzony krzykiem.
Chwyt Stojąc przed Mythą może spróbować nas chwycić ogonem, próbując zgnieść. Atak zadaje duże obrażenia.
Walnięcie włócznią Najczęściej podwójne walnięcie włócznią prosto przed siebie lub po skosie.

Strategia:Po podpaleniu wiatraku na arenie z bossem trucizną będzie zalegać tylko na obrzeżach. Uczyni to zarówno samą walkę jak i wejście do niej o wiele łatwiejszym. W czasie walki, ataki Mythy będą się sprowadzać głównie do pojedynczych lub podwójnych ataków jej włócznią, które jednak łatwo przewidzieć. Od czasu do czasu wykona potrójny, ale jeśli unikniesz jakiegokolwiek z pierwszych pchnięć, unikniesz i pozostałych. Mytha potrafi również przesunąć się w pozostałą truciznę, by leczyć się. To stwarza możliwość użycia mocnych dystansowych ataków, np. włóczni błyskawic, jeśli używasz cudów.. Jej kontratakiem może być potężne pchnięcie włócznią lub magiczny atak. Walka jest dość prosta, gdy pomieszczenie nie jest zalane trucizną.

Walka wręcz
Walka z nią, nawet bez podpalania wiatraku, jest dość prosta jeśli masz potężną broń obuchową (np. wielki młot demona). Wykonaj unik przed jednym z jej ataków i wyprowadź kontrę trzymając broń oburącz zadając ogromne obrażenia jej równowadze (2 ataki wspomnianą bronią mogą wystarczyć). Spowoduje to coś w rodzaju chwilowego (2-3 sek) paraliżu aniżeli wytrącenia z równowagi, dając ci czas na leczenie i odtrucie. Jak tylko się uleczysz, uniknij nadchodzących ataków i powtarzaj. Możesz wykorzystać kamienny pierścień, jeśli chcesz zadawać większe obrażenia równowadze.

Wideostrategia:


SOLO chochlą:

zatrute bagno przed podpaleniem wiatraka pompującego truciznę:

podpalenie wiatraka i walka na arenie bez zatrutego bagna:

Wskazówki:

  • Przed walką zalecane jest podpalić wiatrak.
  • Jej ogon może zostać odcięty, co ogranicza jej skuteczność.
  • Niewrażliwa na truciznę/toksynę, odporna na magię i wrażliwa na ogień.
  • Do walki można przyzwać Błazna Thomasa, znak przywołania będzie w basenie niedaelko schodów, gdzie domyślnie jest trucizna. W odróżneniu od wielu przywołań NPC, Thomas jest niezwykle skuteczny w walce z krytycznym przeciwnikiem.

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈