external image ds06_zpsf19bfc67.jpg

Posługiwanie się dwiema broniami

Ten styl walki w Dark Souls 2 wiąże się ze specjalnymi animacjami dla broni. Nawiązując do wypowiedzi graczy na E3, walka dwiema broniami skupia się o wiele bardziej na unikach jako sposobie obrony. Ponadto nie ma możliwości blokowania oraz parowania lewą ręką. Używając zwykłego ataku, postać wykonuje atak najpierw bronią w prawej ręce a następnie w lewej. Wykonując mocny atak, postać atakuje jednocześnie obiema broniami.

Odbijanie pocisków

Jest możliwe by odbijać pociski z powietrza używając dużych broni dwuręcznie by np: obronić się przed lecącym toporem. Wydaje się, że tylko te duże można odbijać.

Kombinacje/Animacje

W Dark Souls 2 ataki są wyprowadzane płynnie jeden po drugim,a broń wydaje się posiadać 3 animacje. Możliwe jest, że jedną z nich jest po prostu mocny atak. Niezależnie od tego, kombinacje ataków są wysoce prawdopodobne co zostało pokazane w ujawnionym gameplayu z gry.

Automatycznie namierzanie

Automatyczne namierzanie pozwala skupić kamerę na celu, umożliwiając graczowi łatwe wyprowadzenie ataków i innych zdolności. Utrudnia to przeciwnikowi zajście gracza od tyłu i wymusza ustawienie tarczą w kierunku wroga. Ułatwia to także poruszanie się wokół celu.
Póki co wygląda ono nieco inaczej, ponieważ kamera nie "przyczepia się" tak szybko do celu, niezależnie od tego kim on jest. Zamiast tego wydaje się o wiele płynniejsze. Gracz może także swobodnie poruszać się mając włączone namierzanie i np. jest w stanie wykonać przewroty w tył i uciekać od celu, podczas gdy w pierwszej części namierzanie wymuszało zawsze zwrócenie twarzą do celu. Do tego łatwo przeskakiwało między przeciwnikami, nawet bardzo mocno od nas oddalonymi, przez co wielokrotnie z pewnością większość z nas ginęła..

Energia

Zużywanie energii zostało zwiększone w Dark Souls 2. Podczas gdy wcześniej postacią z dużą ilością energii można było wykonać ok. 7 ataków bronią jednoręczną, tak w Dark Souls 2 można ich wykonać średnio 3-5, w zależności od broni. I z tego powodu, wyczucie odpowiedniego momentu do ataku jak również wykonanie uniku będą prawdopodobnie odgrywały o wiele większą rolę niż w poprzedniej części. Przewroty i blokowanie wydaje się nie wymagają zbyt wielkiej energii, póki blokujesz tarczą. Z kolei rzucanie czarów i piromancji w Dark Souls 2 będzie zużywać energię.

Unikanie/Przewroty

Rolowanie i uciekanie do tyłu zostały zmienione w dark souls 2. Nie jest teraz ono zależne wyłącznie od Twojego ekwipunku, ale także od nowej statystyki Przystosowania, które daje Ci lepszą sprawność przy przewrotach. Prędkość szybkiego uniku obecnie zawiera się w 0%-35% udźwigu, zaś 36-70% da Ci kilka rodzajów średniej prędkości przewrotu. Od 71% zaczyna się bardzo wolny unik. Dodatkową nowością jest fakt, że nie zrobimy przewrotu bez staminy.

Cios w plecy

Ten szczególny rodzaj ataku, jak zapewne się domyślacie, także został zmieniony w nowej odsłonie gry. Od teraz o wiele trudniej znaleźć miejsce na przeciwniku do zrobienia tego szczególnego ataku, a w przypadku niektórych przeciwników (np: żółwie czy niektórzy bossowie) praktycznie uniemożliwione. Dodatkowo różne typy broni wymagają od gracza innego dystansu do tego ataku odkąd wprowadzono podział miejscowy na idealne uderzenie daną bronią, przez co niektóre ciosy z bliska długimi mieczami i halabardami mogą dawać nam śmiesznie małe obrażenia.

Przebijanie

Nowa interakcja mająca główne zastosowanie wraz z tarczą, od teraz możemy swoją tarczą przebić tarczę, którą blokuje się przeciwnik by odsłonić go i móc zastosować atak. Uważajmy jednak na przeciwników, którzy specjalizują się w parowaniu, byłoby ryzykowne próbować to na nich.

Zatrucie

Trucizny zostały zmienione i teraz zagrażają nam o wiele bardziej niż klątwy, ponieważ gdy osiągniemy maksymalne zatrucie widzimy jak drastycznie szybko spada nam poziom życia i prowadzi do śmierci. Nasza odporność na trucizny zależy od naszej zbroi i statystyk. W DS2 o wiele więcej broni posiada współczynnik zatruwający, lecz o wiele trudniej lub prawie niemożliwe jest by małymi atakami dobrze kogoś zatruć tak by ubywało mu życie samoistnie.

Blokowanie

Od teraz blokowanie także będzie bardziej ryzykowne, ponieważ mała ilość tarcz posiada 100% ochronę przed fizycznymi obrażeniami oraz ochronę przed żywiołami, wypatrujmy dobry ekwipunek zanim udamy się w niebezpieczny rejon. Jak wszyscy od dawna wiemy blokowanie wymaga od nas wytrzymałości, która w DS2 kończy się o wiele szybciej niż w poprzedniej części gry, dlatego musimy rozważniej nią dysponować. Używamy go by redukować lub znacznie zmniejszyć obrażenia od przeciwników.

Parowanie i Riposty

Parowanie dla przypomnienia to odbijanie ciosu przeciwnika by odsłonić go na cios krytyczny. Animacja trwa dłużej niż w poprzedniej części gry. Ripostowanie daje mniejsze obrażenia niż cios w plecy. Dla znających angielski wrzucamy poniżej filmik Rurikahna, który wypowiada się trochę obszerniej na temat tych 2 rodzajów ataków.
LINK

Status

Tego jeszcze nie jesteśmy pewni.

Typy obrażeń

Obecnie nie wiemy jakie typy obrażeń znajdą się w Dark Souls 2.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈