Nazwa lokacji


Główna lokacja do której będziemy ciągle wracać, by podnosić nasze statystyki oraz odwiedzać NPCów. Położona na malowniczym nadbrzeżu ze stromymi klifami, gdzie zawsze możemy oglądać zachodzące słońce.
Z tej lokacji mamy do wyboru kilka ścieżek (kolejność od najłatwiejszej): Knieję Upadłych Olbrzymów, Wieżę Płomienia Heide, Zagajnik Myśliwych (kiedy Licia się przeniesie i wykupimy przejście pod kratą), Puszczę Cieni (kiedy uwolnimy Rosabeth), Grobowiec Świętych lub Rynsztok.


NPC

  1. Szmaragdowa Herold
  2. Kowal Lenigrast
  3. Zbrojmistrz Maughlin
  4. Strapiony Saulden
  5. Słodka Shalquoir
  6. Benhart z Jugo
  7. Rosabeth z Melfii (początkowo w postaci pomnika do odpetryfikowania)

Przedmioty


Przeciwnicy (link do podstrony ze zdjęciami i opisami)


Boss BRAK

Ogniska

  1. Odległy Płomień (przy warsztacie kowala Lenigrasta)

Przewodnik


By dobiec do Kniei Upadłych Olbrzymów stajemy przy ognisku i patrzymy w kierunku najbliższego klifu, po prawej będzie ścieżka w dół, a dalej skrzynia i brama do podniesienia.
By dobiec do Wieży Płomienia Heide: biegniemy w kierunku budynków, ale mijając je z lewej i wbiegamy do piwnicy po schodach. Będzie tutaj mechanizm obracający ściany, ale wbiec na początku możemy tylko w jedną z lokacji. Po wyczerpaniu dialogów z Lidią zobaczymy, że się tu przenosi i umożliwia dotarcie do następnej lokacji: Zagajnik Myśliwych.
By dobiec do Puszczy Cieni potrzebujemy Pachnącą starą gałąź, gdyż drogę blokuje spetryfikowana postać przy przełączniku drzwi. Udajemy się wtedy w kierunku, z którego przybiegliśmy do Majuli, lecz wybieramy tunel obok (ten z prawej). Po drodze widzimy siedzącego na ziemi NPCa ( Benhart z Jugo). Kiedy jesteśmy przygotowani, by użyć mechanizm odblokowujący drzwi zacznijmy od zabicia dwóch mobków w pokojach na dole, gdyż czeka nas zasadzka. Przydać mogą się: nęcąca czaszka, Pospolity owoc, tarcza z odpornością na zatrucia, bomby zapalające. Gdy uporamy się z goblinami w przejściu czeka na nas bazyliszek, więc musimy uważać na jego zabójczy oddech. Nie przebiegajmy przez kolejny pokój bez eksploracji, gdyż czeka na nas tam ognisko oraz fragment butelki estusa.
By dobiec do Grobowiec Świętych należy wskoczyć do dużej dziury w centrum lokacji, a by nie otrzymać śmiertelnych obrażeń przyda się nam drabina lub pierścień srebrnego kota kupiony od Słodkiej Shalquoir. Po kilku spadkach zobaczymy oświetloną wysepkę prowadzącą do ogniska, które warto użyć. Jeżeli będziemy spadać po deskach niżej trafimy do lokacji Rynsztok.


Istnieje możliwość, by następujące osoby przeniosły się do Majuli:
1) Drabiniarz Gilligan (wyczerpanie dialogu, Strażnica Żniw)
2) Carhillion z Bezkresu (wyczerpanie dialogu i zabicie bossa lokacji, Przystań Niczyja)
3) Wiedźma Melentia (wyczerpanie dialogu, zabicie Ostatniego Olbrzyma, Knieja Upadłych Olbrzymów)
4) Handlarka Chloanne (wyczerpanie dialogu, Dolina Żniw)
5) Kartograf Cale (wyczyszczenie piwnicy jego domu)

zaś Rosabeth z Melfii po odpetryfikowaniu zapyta nas o ubrania, jeżeli damy jej komplet to z obrzeży to przeniesie w okolice ogniska w Majuli.

MapaAngielska podstrona lokacjiTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈