Awestone.png
"Kamień niezwykle ciężki jak na swe rozmiary.
Ofiaruj go Kamieniowi Zwycięzcy, by wzmocnić więź ze swoim przymierzem.
Kamień Zwycięzcy pragnie dusz poległych wojowników,
zaklętych w kamieniach czci, jakby były częścią pewnej całości."

Zastosowanie


Lokacja

Farmienie
  • Mroczny duch w Warowni Aldii - używaj żaru ascezy, by mroczny duch się odradzał i tak aż do zebrania 50 kamieni.
  • Mroczny duch we Wrotach Pharrosa - na NG+ łucznik Guthry atakuje za każdym razem, gdy wejdziesz do tej lokacji i po zabiciu otrzymujesz kamień czci. Użyj żaru ascezy przy ognisku "Oaza doświadczonych" (atakuje tylko w trybie offline)
  • Mroczne duchy w Rynsztoku - Jeśli uwolniłeś Navlaana zaatakuje cię w Rynsztoku w pobliżu drabiny prowadzącej do zestawu Havela. Po zabiciu go możesz wrócić do ogniska, udać się prawą ścieżką w dół w pobliże nieumarłego z pochodnią przy klifie. Po zabiciu nieumarłego podejdź do żelaznej skrzyni a po powrocie nad klif, zaatakuje cię Rzeźniczka Melinda (jej inwazja wydaje się oskryptowana, czasem musisz wrócić do skrzyni i upewnić się że wszyscy przeciwnicy w pobliżu klifu zostali zabici, by ona się pojawiła) .
    Zarówno Navlaan jak i Melinda zaatakują cię za każdym razem gdy użyjesz żaru ascezy. Ta metoda daje 2 kamienie czci na rundę. Jest to jedna z łatwiejszych metod famienia, ponieważ Rynsztok nie jest zbyt trudną lokacją. Pamiętaj również, że drewniana skrzynia na drugim od góry poziomie drewnianej konstrukcji w pobliżu Melindy również się resetuje (dając ci za każdym razem 1 migoczący tytanit i 3 małe gładkie, jedwabiste kamienie)
  • Mroczny duch z Grobowca Świętych (tylko w trybie offline) - Jak dotąd najbardziej efektywny sposób farmienia tych kamieni. Udaj się do ogniska przed bossem i zabij go, by móc potem spalać żary ascezy w pierwszym ognisku. Cofnij się nieco, zejdź po drabinie i wejdź z powrotem. Powinien pojawić się Rhoy Odkrywca. Będzie atakował ciebie 12 razy nim będziesz musiał użyć żaru ascezy (przy pierwszym ognisku w tej lokacji). Jeśli użyjesz kamienia Pharrosa, możesz łatwo zrzucić go z mostu i nadal zdobyć kamień czci, który trafi prosto do twojego ekwipunku). Czasem z Rhoya może wypaść kamień czci (oprócz tego automatycznie zdobywanego za pokonanie go), więc czasem warto pokonać go w normalnej walce, bez zrzucania w przepaść. Wykorzystując złoty pierścień chciwego węża +2 oraz inne przedmioty zwiększające szanse na dropa, możliwe jest zgromadzenie 50 kamieni po użyciu 4 żarów (np. czapka błazna/więźnia, łachmany więźnia). Dobrze skorzystać z mocnej broni, która łatwo wytrąca z równowagi (np. wielki miecz, wielka pałka - 2h mocny atak).Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈