Punkty życia: 1400 każdy (NG), 2660 każdy (NG+), 5054 każdy (NG+7)

Liczba dusz: 25 000 (NG), 50 000 (NG+), 100 000 (NG+7)


external image tO4Lv9a.jpg
Boss z Księżycowej Dzwonnicy to Gargulce podobne do tych z pierwszej części gry. Tym razem mamy do czynienia ze sporą grupą, (łącznie 5) ale stopniowo się włączają do walki. Prawdopodobnie zależy to od pozostałej ilości życia (ogólnej). Na początku mamy do czynienia tylko z dwoma.

Dostęp do Dzwonnicy jest możliwy za pomocą Kamiennego klucza Pharrosa. Po drodze miniemy lidera przymierza Strażników Dzwonu. Wejście na bossa otworzy się po zabiciu w dzwon piętro wyżej.

OPCJONALNA WALKA.

Warto ją odwlec by wrócić po jakimś czasie z dobrą bronią.
Po walce mamy dostęp do klucz do Twierdzy (pozwala m.in. oświetlić arenę Zaginionej Grzesznicy) i ogniska znajdującego się za wieżą, z której zejdziemy.

Ataki:


Dwukrotny wymach
Dwukrotny zamach włócznią.
Uderzenie z góry
Wylot w powietrze, po którym następuje szybki nurkujący atak.
Atak z zaskoczenia
Gargulec wyskakuje w górę, ląduje za graczem i wykonuje pchnięcie włócznią
Ognisty oddech
Gargulce zieją strumieniem ognia o dużym zasięgu. Daje to możliwość podejścia ich od tyłu.
Burza błyskawic
Gargulec wznosi broń ku niebu po czym następuje wyładowanie strzelające wokół piorunami.

Strategia:


Staraj się bić naraz jednego gargulca by mieć mniej przeciwników do pokonania, uważaj na ich nowe specjalne ataki.
Na początku walki ożywają dwa gargulce, znajdujące się najbliżej wejścia. Trzeci pojawia się gdy całkowity pasek życia bossa spadnie poniżej 90%. Poniżej 70% do walki dołącza czwarty, natomiast piąty pojawi się przy ok. 50%. Najlepiej skoncentrować się na jednym przeciwniku i zabić go, zanim pojawi się kolejny. Walka z dwoma jest o wiele łatwiejsza niż z trzema. Staraj się się stopniowo atakować jednego na raz, wykonując jeden atak/rzucając jedno zaklęcie.
Jeśli spędzisz zbyt wiele czasu na pierwszych trzech gargulcach, czwarty w końcu dołączy do walki. Przy wciąż przedłużającej się walce, bez żadnego pokonanego przeciwnika, może pojawić się również i piąty.
Walcząc z trzema przeciwnikami, będą oni stosować różne formacje, w zależności od tego ile PŻ im pozostało. Dostosuj do tego swoją taktykę (np. jeśli jeden z trzech ma poniżej 50% PŻ będzie przeważnie ział ogniem zamiast wykonywać ataki fizyczne). Gdy każdy z gargulców będzie miał poniżej 50% PŻ, wszyscy zaczną ziać ogniem i nie będą tak agresywnie podchodzić do ciebie. W takiej sytuacji podejście do któregokolwiek będzie bardzo trudne a cała arena zamieni się w piekło. Staraj się nie doprowadzać do sytuacji gdy więcej niż jeden będzie miał mało PŻ.
Wydaje się, że gargulce są podatne na błyskawice, więc broń z takimi obrażeniami może bardzo pomóc. Przydatna może być także żywica złotej sosny na krótki czas. Ponadto broń obuchowa (rodzaj ataku: "uderzenie") np. Morgenstern lub młot kowalski będzie bardziej skuteczna niż broń tnąca lub wykonująca pchnięcia.
Piromanci i czarodzieje powinni zachować dystans od bossów oraz cofać się raz w jednym raz w drugim kierunku dachu, jednocześnie trzymając uniesioną tarczę i rzucając zaklęcia. Może to być dość czasochłonne, więc dobrze użyć silniejszych zaklęć i być ostrożnym, jako że gdy się oddalisz zbytnio, gargulce rzucą się za tobą w pościg.
Uwaga: Piromancja ognisty pokos może zabić gargulca lub kilka na raz, jeśli zostanie użyta skutecznie. Zaklęcie można kupić u Straida z Olaphis.
Kapłani mogą wykorzystać początkowy moment walki gdy gargulce powstają, by zaatakować ich od razu jedną lub kilkoma włóczniami błyskawic, w zależności jak szybko zbliżą się do ciebie. Wykonuj uniki, biegnij w kierunku jednego lub drugiego końca areny i rzucaj kolejne włócznie błyskawic. Cud ten potrafi nierzadko uratować życie. Szybkie rzucenie jej będąc w centrum areny pozwala poważnie ranić dopiero co ożywione gargulce.

WideostrategiaWskazówki


  • Słabość: błyskawice i magia. Używanie cudów i czarów pozwala zadawać spore obrażenia.
  • Skup się na jednym przeciwniku. Im mniej gargulców biega po dachu tym lepiej.
  • Trzymaj broń oburącz i unikaj ataków pozostałych gargulców ze skrzydeł. Uważaj również na ataki ogonem.
  • Ulepsz broń.
  • Bardzo dobrze mieć dystansową broń: piromancja, kusza, łuk, czary, cuda, uroki) i ekwipunek odporny na ogień.
  • Załóż zestaw maga Lwów i kaptur twórcy uroków, by zyskać nieco użyć czarów. Wykorzystaj burzę chaosu, by pozbyć się być może kilku gargulców na raz. Niewielkie obciążenie przydaje się podczas ciągłego wykonywania przewrotów.

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈