<< DLC

"Wyrusz w podróż, by odzyskać koronę posiadaną niegdyś przez króla Drangleic, Vendricka. Pełna niebezpieczeństw przygoda poprowadzi cię przez nową krainę należącą do uniwersum Dark Souls II, w której ogromną podziemną jaskinię wypełniają schodkowe piramidy. Powiada się, że w tych mrocznych korytarzach leży zakopana jedna ze starożytnych koron, nie ma jednak wątpliwości, że tak cenny przedmiot nie pozostanie niestrzeżony. Odnajdź go, bowiem na pewno drzemie w nim siła władców z dawnych czasów."
Oficjalny Trailer

Jak dostać się do dodatku?

Po zakupie DLC w twoim ekwipunku, pojawi się Smoczy szpon.
Gracz musi przejść do pierwotnego ogniska w Czarnym Jarze i sprawdzić kapliczkę by zostać teleportowanym do wejścia do DLC. Znajdują się tam drzwi, które można otworzyć smoczym szponem. Gracze, którzy nie mają DLC mogą zostać wezwani, jeśli zostawią znak w tej komnacie. Znaki pojawią się wewnątrz dodatku, tylko wtedy, gdy gracz zdobędzie Serce popielatej mgły.

Warto również zauważyć, że nieczytelna wcześniej inskrypcja na pomniku w Majuli głosi teraz: "Szukaj ziemi Starożytnego Króla w głębokich podziemiach Czarnego Jaru."

Lokacje


Przeciwnicy


Mroczne duchy

  • Błazen Thomas
  • Baldyr Kamienna Tarcza

Bossowie


Przedmioty


Broń


Tarcze


Zbroje


Zaklęcia


Pierścienie


Ogniska

Shulva, Miasto-Sanktuarium
  1. Droga w Sanktuarium (Pierwsze ognisko w DLC)
  2. Wieża Modlitwy (Po spotkaniu pierwszych ruchomych statuetek plujących trucizną, podnieś wszystkie wieże i wejdź na nie po znalezieniu drabiny)
  3. Komnata kapłanki (Po wejściu do smoczego sanktuarium przejdź przez pierwsze drzwi na lewo, wejdź 2 razy po drabinie i przejdź przez most.)

Smocze Sanktuarium
  1. Ukryta komnata sanktuarium (Miń pomieszczenia z kolcami z ziemi, zejdź do połowy schodów i znajdź przełącznik na ścianie przy przepaści. Strzel w niego z łuku to otworzą się nad nim kamienne drzwi z ogniskiem gdzie trzeba doskoczyć po wejściu drabiną na górę)
  2. Leże Niedoskonałych (Po zejściu do zalanej części lokacji miń wszystkie mobki. Ognisko jest po drugiej stronie.)
  3. Wnętrze sanktuarium (Z pomieszczenia z zawalonymi kolumnami oraz 2 Rycerzami Smoczej Krwi, wejdź po schodach na górę i skręć w prawo, ognisko będzie za iluzoryczną ścianą {Piętro wyżej nad setem Smoczej krwi}

Odpoczynek Smoka
  1. Sanktuarium Nadir (Po zabiciu Elany wejdź w otwór i zejdź na dół.)


Przewodnik

Po przebiegnięciu Shulvy znajdujemy most, gdzie pojawia się nieznany nam smok. Zaczekajmy aż zionie i wbiegnijmy do budynku, drzwi po lewej będą zamkniętego do czasu zdobycia Klucz Wiecznego Sanktuarium wtedy możemy udać się do ogniska Komnata Kapłanki, gdzie na końcu czeka opcjonalny boss. Tymczasem wybieramy drogę w prawo i eksplorujemy, do zabicia duchów potrzebujemy rozbijać dymiące pomniki, w pokoju z zawalonymi schodami używamy przełącznik na ziemi, by obrócić koło które blokuje drogę. W dalszej części napada nas bardzo groźny NPC piromanta, od którego najlepiej uciec i udać się do zalanej lokacji, gdzie na końcu znajdujemy ognisko lub też uruchamiamy windę w pobliskiej jaskini by dostać się na górę.

Po zdobyciu Smoczego Kamienia ze skrzyni przy drabinie (w pobliżu ogniska Ukryta Komnata Sanktuarium) gdzie jest podłoga z kolcami, biegniemy w dół schodami i używamy wspomnianego przedmiotu na portalu przy wodzie (lewa strona lokacji) po minięciu mrocznego fantoma Błazna. Następnie udajemy się odblokowaną windą w górę, by przejść do piramidy i odszukać drogę w dół prosto do 2 z 3 bossów: Elana, Plugawa Królowa & Sinh, śpiący smok
Opcjonalnie później po zdobyciu klucza do Wiecznego Sanktuarium przechodzimy przez drzwi na początku Smoczego Sanktuarium i drabinami udajemy się do lokacji Jaskinia Umarłych, by stoczyć na końcu pojedynek z ostatnim bossem: Chora hiena cmentarna, Prastary żołnierz Varg, Stary odkrywca Cerah

W razie problemów z trafieniem do ognisk możemy zobaczyć ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=RVQkCIcXu70

Video
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈