Punkty życia: 4 440 (NG), 8 436 (NG+), 16 029 (NG+7)

Liczba dusz: 13 000 (NG); 26 000 (NG+), 52 000 (NG+7)


external image Walkthrough_DS2CovetousDemon_20140313_640x360.jpg
Boss ze Strażnicy Żniw przypominający wielkiego robala. Swymi atakami stara się zmiażdżyć gracza, zadając przy tym duże obrażenia.

Nad jego areną wiszą 4 gliniane wazony, w których umieszczeni są więźniowie. Mogą się przydać w tej walce.
Ataki:

 

Atak ogonem Kiedy jesteśmy z tyłu możemy zauważyć naprzemienne unoszenie i opadanie ogona, jest ono szybkie i wykonuje je zawsze trzykrotnie.
Turlanie Będąc z boku możemy zostać zmiażdżeni ciałem bossa. Bardzo duże obrażenia.
Połknięcie Stojąc naprzeciw istnieje ryzyko połknięcia. Demon otwiera swoje usta i namierza cię, jeśli chwyci cię, zacznie przeżuwać a po chwili wypluje. Całe wyposażenie zostanie zdjęte (nie ulegnie zniszczeniu tylko będzie w ekwipunku). Atak zadaje dodatkowo ogromne obrażenia.
Doskok Jeżeli jesteśmy daleko to boss może dość szybko do nas doskoczyć i zmiażdżyć swoim ciałem.
Plucie żarem Okazjonalnie podnosi głowę do góry i pluje kwasem, zadając obrażenia i niszcząc wyposażenie.
Cios łapą Boss wykonuje zamach jedną z łap, zależnie od pozycji gracza.
Opad Stojąc blisko głowy boss uniesie przednią część ciała i opadnie na ziemię. Wolny atak, ale o sporym zasięgu.

 

Strategia:

 

Walka wręcz

Szybkie przewroty ułatwiają walkę z bossem. Podejdź do niego z prawej, atakuj i okrążaj go, by utrzymać swoją pozycję. Jego atak łapa nie trafi cię w tym miejscu i możesz kilkukrotnie zaatakować, zanim zdąży się ustawić. Jego opadnięcia i przewroty są wolne, więc z łatwością można się oddalić i uniknąć ich. Trudno przewidzieć kiedy zacznie się turlać, jednak po tym ataku można zadać mu 1-2 ciosy, choć jego kontratak jest bardzo potężny. Broń wykonująca pchnięcia oraz magia wydają się być skuteczne w tej walce.
Nigdy nie stój przed demonem, ponieważ potrafi wykonać szybki chwyt, którego trudno uniknąć i zadaje ogromne obrażenia.


Łatwy sposób (dla większości postaci)
Jeśli masz problemy walcząc wręcz z nim, istnieje alternatywny sposób, zarówno łatwy jak i skuteczny. Weź krótki łuk (7 siły, 12 zręczności) i trochę strzał (ok. 100 powinno wystarczyć) i staraj się posiadać szybkie przewroty. Zaraz po przejściu przez mgłę namierz bossa, wystrzel w niego i zacznij okrążać go w jednym kierunku. Gdy atakuje, staraj się odpowiednio wykonywać uniki, po czym wystrzel kolejną strzałę. Ruszaj się, unikaj ataków, strzelaj i ponownie przemieszczaj się. Powtarzaj do skutku. Utrzymuj sporą odległość od demona, staraj się nie zużywać całej energii oraz jeśli poruszasz się w prawo, uważaj, by nie utknąć przy uszkodzonych schodach (dlatego lepiej poruszać się w lewo). Cierpliwość jest najważniejsza. Ta strategia wykorzystuje powolne ruchy bossa.


Opcjonalna strategia dla większości postaci
Ten sposób działa idealnie nawet, jeśli demonowi powiedzie się połknięcie (i przeżyjesz). Sprowadza się on do posiada ok. 30-40 noży do rzucania. Po tym jak skoczy w twoim kierunku, wykonaj unik lub ucieknij z tego miejsca oraz rzuć w niego 2 noże. Powtarzaj do skutku. Zachowuj dystans i nie spiesz się.


Strategia z przynętami
Jeśli posiadasz łuk lub kuszę możesz zestrzelić gliniane wazy nad areną, jedną na raz, by co chwilę zajmować demona kolejną przynętą (lub zestrzelić wszystkie od razu, boss będzie tak długo zajmował się nieumarłymi aż nie zje wszystkich). Czyni go to podatnym na ataki. Uważaj, ponieważ krótko przed spadnięciem więźnia boss może zaatakować ciebie. Staraj się nie zabić przynęt, nie są agresywni wobec ciebie.

Wideostrategia:Wykorzystując wazony (od 50 sekundy):

Wskazówki:

  • Trzymaj się początku jego ogona po lewej stronie i okrążaj go w prawo. Powoduje to, że trudniej mu trafić ciebie swymi wymachami, a dopóki będzie stał blisko podstawy ogona, nie zaatakuje cię nim.
  • Odporny na błyskawice oraz Truciznę/Toksynę.
  • Wysoce wrażliwy na pchnięcia oraz ogień.

 

Ciekawostki:

  • Boss przypomina Jabbę z Gwiezdnych Wojen.

 

Łupy:
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈