• Wojowniczy NPC rozpoznawalny po Wielkim Mieczu Błękitu Księżyca, siedzący początkowo na obrzeżach Majuli w kierunku Puszczy Cieni. Po uratowaniu Rosabeth z Melfii będzie można go przyzwać do pomocy z kilkoma bossami.
 • Pochodzi ze wschodu, z królestwa ludzi honoru.
 • Uczy nas gestu: "Radość"
 • Przekonany jest, że jego broń ma magiczną moc, którą wyzwolić może tylko prawdziwy szermierz. Kiedy pokażemy miecz zbrojmistrzowi Maughlinowi dowiemy się jednak, że to nieprawda.
 • Jego zbroję oraz tarczę możemy kupić u wiedźmy Melentii po zabiciu go.
 • Jeżeli wyczerpiemy jego dialogi oraz przyzwiemy go do 3 razy do walki z bossami i przeżyje to w nagrodę da nam swój miecz, tarczę oraz zbroję po tym jak porozmawiamy z nim we Wspomnieniu Orro (ważne jest aby przynajmniej przed ostatnim przyzwaniem go na bossa porozmawiać z nim przed Wspomnieniem i w samym Wspomnieniu w przeciwnym razie, gdy porozmawiasz z nim na samym końcu we Wspomnieniu, jego wątek nie ruszy do przodu i konieczne będzie pokonanie z nim jeszcze jednego bossa). Możesz wybrać tylko jednego bossa i pokonać go z Benhartem 3x dzięki rozpalaniu ognisk żarami ascezy. Jeżeli przyzwiemy go do walki z opiekunem i strażnikiem tronu, to nie będzie się to liczyć jako jedna z trzech wymaganych, dopiero ta z Nashandrą.
 • Wypada: Wielki Miecz Błękitu Księżyca
external image 99JUZZc.png

 


→QUEST LINE PO POLSKU!!!←

Spotkania:

Lokacje Wydarzenia
Majula Informuje nas o posągu, który blokuje przejście i zastanawia się czy to była kiedyś żywa osoba...
Zamek Drangleic - środkowy zamek Drangleic Opowiada nam, że przybył do Drangleic by wypróbować swój miecz, który jest w rodzinie od pokoleń.
Knieja Upadłych Olbrzymów - za areną Prześladowcy Twierdzi, że rozstanie się ze swoim mieczem dopiero gdy będzie martwy.
Wspomnienie Orro Oferuje swoją pomoc, gdyż jest zawsze gotów jej udzielić.

Przyzwanie:

Lokacje Szczegóły
Trassowa Zatoka Tseldora Znak w jednym z namiotów blisko ogniska. Przyzwanie do Maga Grasanta i kongregacji.
Zamek Drangleic Znak z lewej przed wejściem na arenę Lustrzanego Rycerza (konieczne jest przeprowadzenie 2 rozmów z nim przed pojawieniem się znaku tutaj).
Wspomnienie Jeigha Znak na dole mniejszych schodów. Do bossa: Lord Olbrzymów. Wcześniej należy porozmawiać z nim we Wspomnieniu Orro.
Tron Pragnień Znak z lewej tuż przy mgle bossa. Można przyzwać do obu walk. Do bossów: Opiekun i strażnik tronu (ta walka nie jest zaliczana jako jedna z trzech, by zdobyć zestaw Benharta i jego miecz) oraz Nashandry oraz Aldii.
Odpoczynek Smoka DLC Korona Pogrzebanego Króla: W pomieszczeniu z mgłą, na drugim jego końcu między filarami. Pomaga w walce z Elaną, plugawą królową.

 

Dialogi:

Okolice Majuli

 • Masz do mnie jaką sprawę? Dalsza droga jest, jak widzisz, zablokowane przez ten przeklęty pomnik. Na niebiosa, któż wymyślił, by go tu postawić? Och, mam nie lada zagwozdkę.
 • Widzisz ten pomnik? Ciarki mnie przechodzą od niego. Gdy długo na niego popatrzeć, zdaje się ożywać. Po prostu... coś tu się nie zgadza. W tych okolicach nie ma rzemieślników. Hej, nie sądzisz chyba, że to żywa osoba została przemieniona w kamień, co?
 • Po ożywieniu Rosabeth: Co? A więc to dzięki tobie droga jest wolna, tak? Ha, nie spodziewałbym się tego po tobie. Nie, nie, nie. To nie tak miało zabrzmieć, no wiesz! To po prostu miła niespodzianka i tyle. Nazywam się Benhart. Dzięki tobie mogę kontynuować swoją podróż. Jeśli idziesz tam, dokąd ja. z pewnością jeszcze się spotkamy. Spłacę swój dług wdzięczności wobec ciebie w walce. Przysięgam na mój miecz. Droga przed nami będzie długa, ale możesz na mnie liczyć. Ha, ha, ha, hah!
 • Mam u ciebie dług... A godny człowiek szanuje swoje długi. Ja zamierzam więc swój spłacić. Przysięgam to na mój stary miecz.


Zamek Drangleic

 • Hej! Witaj! Cieszę się, że widzę cię w dobrym zdrowiu. Tak, he, he, bardzo się cieszę.
 • Przybyłem z odległego wschodu, by szkolić się we władaniu mieczem. Legendy głoszą, że na tych ziemiach drzemią potężne istoty. Ten miecz jest w mojej rodzinie od pokoleń. Władać może nim tylko prawdziwy mężczyzna. Mogę stawać przeciw każdemu człekowi lub bestii, ale nikt nie oprze się tej broni. He, he, he, heh...
 • Ależ na tych ziemiach panuje bałagan, co? Król nie żyje, a w oczach ludzi widać przebłyski szaleństwa. Kraina pełna jest straszliwych bestii. Świetne miejsce na wypróbowanie miecza, czyż nie? He, he, heh...


Knieja Upadłych Olbrzymów (za areną Prześladowcy):

 • I ponownie na siebie trafiamy! Co tu robisz? Któż by pomyślał, że spotkamy się w takim miejscu. Los nie pozwoli nam iść oddzielnymi ścieżkami, co? Haaa, ha, ha, ha, ha, hah!
 • Widzę, że mój stary miecz zwrócił twoją uwagę? Pogratulować bystrego oka. Jest w mojej rodzinie od pokoleń. Mówią, że wykuto, go światłem księżyca... A wszyscy wiemy, co to oznacza. Odstrasza zło. Nie zamieniłbym tej klingi na wszystkie bogactwa świata. Powiadają jednak, że nikt nigdy nie wyzwolił jej prawdziwej potęgi. Ale w odpowiednich rękach... He, he, he, he, he, heh...
 • Widzę, że spodobał ci się ten miecz. Cóż, gratuluję, poznać wprawne oko. Muszę jednak powiedzieć, że nie oddam go nigdy i nikomu. Jeśli więc nalegasz i chcesz go mieć... to musisz wyrwać go z moich martwych dłoni! Ha, ha, ha, ha, hah!
 • Mam u ciebie wielki dług. Nigdy o tym nie zapomnę. Ja, Benhart, przysięgam na swój honor, że wspomogę cię w najczarniejszej godzinie! Więc nie martw się.


Wspomnienie Orro

 • Och! To ty! Jakże się cieszę! Widzę, że podróż zaczyna ci ciążyć. Pamiętaj, że zawsze jestem gotów ci pomóc.
 • Moja ojczyzna leży na dalekim wschodzie. To królestwo honorowych wojowników. A ten miecz wciąż czeka na człowieka godnego go nosić. Rozumiem jak myślą miecze, wiesz? Ha, ha, ha, hah!
 • [po tym jak zostanie przyzwany i przeżyje 3 walki z bossami] Ho, ho, weź to w imię przyjaźni. [otrzymujesz Wielki miecz błękitu księżyca, Parmę Benharta, Rycerski hełm Benharta, Zbroję Benharta, Rękawice Benharta, Buty Benharta]Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈