Help
Help


Punkty życia: 4 220 (NG), 6 752 (NG+), 12 829 (NG+7)

Liczba dusz: 42 000 (NG), 65 000 (NG+), 168 000 (NG+7)


external image Freja.png
Gigantyczny pająk z 2 głowami na odwłoku i jego mali podopieczni na samym dole kaplicy po zejściu na pajęczych sieciach idąc z Zatoki Tseldory. Dostęp po zabiciu Maga i kongregacji.

Jeden z 4 głównych bossów by posunąć fabułę dalej.

Grając w NG+ możemy spotkać tego bossa (tylko po przejściu do NG+, żar nie działa) jeszcze przed jego główną areną/Kaplicą, trudna do zabicia gdyż szybko znika. Pojawia się nad urwiskiem przed bossem Mag Grasant i kongregacja. Obrażenia zadane jej w podczas pierwszego spotkania będą uwzględnione podczas głównej walki.

Ataki:


Magiczny promień
Jedna z głów bossa wystrzeliwuje laser i zaczyna się obracać wokół swojej osi. Najlepiej biec wtedy zaatakować drugą głowę. Możliwe jest wykonanie przewrotu pod promieniem.
Plucie kwasem
Obie głowy bossa strzelają przed siebie substancją przypominającą kwas. Atak może być wykonywany w połączeniu ze stąpnięciami. Kwas powoduje niszczenie wyposażenia.
Gryzienie
Gdy stoisz zbyt długo przed jedną z głów, pająk wykonuje atak kleszczami zadając spore obrażenia.
Sieć
Pająk wystrzeliwuje kilka razy sieć, która spowalnia ruchy postaci. Bardzo niebezpieczny atak.
Stąpnięcie
Boss unosi kolejno odnóża i próbuje zmiażdżyć to co znajduje się pod nimi, wykonując 2-4 stąpnięcia, po których może wystrzelić sieć i w przypadku trafienia znacznie spowalnia ruchy postaci.
Rzut
Freja umacnia się w swojej pozycji, podnosi ciało i gwałtownie wykonuje pchnięcie w kierunku gracza.
Atak ciałem
Pająk wyskakuje w powietrze, próbując zmiażdżyć gracza.
Przybicie
Boss używa przednich odnóży, by przygnieść postać do ziemi, zadając spore obrażenia.

Strategia:


Główne utrudnienie podczas tej walki to małe pajączki, które będą nas gonić po całej planszy. Nie możemy stać w miejscu. Nowe pająki najprawdopodobniej włączą się do walki jeszcze pod koniec. Atakować można jedynie głowy po obu stronach odwłoku.
Najlepszym sposobem na walkę z bossem w pojedynkę jest prowokowanie jego ataku laserem, a następnie szybki bieg do drugiej głowy i zaatakowanie jej. Uważaj, by nie zostać złapanym w sieć, bo to przeważnie kończy walkę. Podczas stąpnięć dobrze nie odchodzić za daleko, by móc szybko zaatakować głowę gdy skończy atak.

Solo/W zwarciu nr 1

Po przejściu przez mgłę, natychmiast zacznij biec w prawo, okrążając arenę i unikając jej odnóży. Powinno to zgrupować mniejsze pająki i pozwolić łatwiej je wyeliminować. Odciągnij pajączki od Freji i jak najszybciej pozbądź się ich. Po tym podbiegnij do niej i atakuj jedną z jej głów. Zawsze gdy zamierza wykonać atak, wykonuj przewrót w lewo/prawo, ale wciąż będąc blisko jej głowy. Upewniaj się, że zawsze jest obok jej głowy i zabijaj pojawiające się pająki a walka powinna być całkiem łatwa. Jeśli wystrzeliwuje promień, biegnij szybko zgodnie z kierunkiem poruszania się promienia, by uniknąć trafienia. Bez pajączków Freja jest łatwa do zabicia, wymaga jedynie trochę cierpliwości oraz przezwyciężenia arachnofobii, by móc ją pokonać.

Solo/W zwarciu nr 2

Stój przy jednym z boków bossa w średniej odległości, (wystarczająco daleko, by odnóża cię nie dosięgły), wyciągając kolejno pajączki i okrążając ją jednocześnie. Gdy pozbędziesz się pajączków podbiegnij do jednej z głów, a gdy zacznie atakować pobiegnij do drugiej i atakuj ją. Powtarzaj aż do skutku.

Czary/Włócznia błyskawic/Piromancja

Po przejściu przez mgłę zacznij biec wokół niej (możesz podejść pod odnóża i nadal uniknąć trafienia) i zyskać nieco dystansu od jej drugiej głowy i pajączków. Teraz możesz rzucić 1-2 zaklęcia (zależnie od szybkości rzucania) w przerwie między jej atakami. Pozostała część walki to oddalanie się i wabienie ataków. Gdy używa stąpnięcia lub pluje kwasem wykonaj 1-2 przewroty do tyłu (w zależności do obciążenia). Gdy próbuje rzutu, wykonaj kilka przewrotów w bok i zaatakuj jej drugą głowę, po tym jak skończy atak (w przeciwnym razie możesz chybić). Przed promieniem uciekaj w kierunku jego poruszania się jednocześnie zbliżając się do drugiej głowy i w zależności od tego jak szybko tam się znajdziesz możesz rzucić burzę ognia. Jej głowa wypchnie cię w bezpieczne miejsce, jeśli rzucisz piromancje tuż obok niej. Poruszając się cały czas w prawo (najlepszy kierunek do unikania promienia) nawet mniejsze pająki nie sprawią ci wiele problemu.

Uwagi:
 • Jeśli zaatakujesz jej głowę kilkukrotnie w krótkim czasie, ta odpadnie i nie będzie można już jej atakować do końca walki.
 • Do walki dobrze mieć broń z dość dużymi obrażeniami. Jeśli jest za słaba, możesz odciąć jej obie głowy i pozostawić ją żywą oraz nie do pokonania. A to oznacza konieczność rozpoczęcia walki od nowa.
 • Przechodzenie między odnóżami Freji na krótką chwilę spowolni postać. Staraj się tego unikać podczas przebiegania pod jej nogi, zwłaszcza będąc ściganym przez mniejsze pająki.
 • Część broni potrafi atakować przez jej bloki.

Wideostrategia:Wskazówki:

 • Odnóża bossa są odporne na obrażenia fizyczne, trzeba atakować głowy.
 • Promienia nie da się zablokować ani tarczą ani wykorzystując do tego otoczenie. A trafienie zadaje ogromne obrażenia.
 • Przed mgłą areny bossa za filarem jest znak Popielnego Rycerza Boyda do przyzwania kosztem (satysfakcji oraz) mniejszej ilości dusz za pokonanie.
 • Możliwe jest zablokowanie się w mgle na bossa, gdy zostaniesz zaatakowany przez mniejsze pająki przed nią.
 • Broń z dobrym zasięgiem będzie niezbędna w tej walce, jeśli nie chcesz stać tuż przy jej głowie, by uderzyć ją cestusem.

Ciekawostki:

 • Gdy jedna z jej głów odpadnie będzie można ją kopać jak piłkę.
 • Może to być przydatne, ponieważ mniejsze pająki nie zbliżają się do głowy, choć z drugiej strony pozostaje już tylko jeden słaby punkt zamiast dwóch.
 • Przemieść głowę do pomieszczenia z ciałem Vengarla, by zablokować jego ataki.
 • Boss został stworzony na wzór Opancerzonego pająka (oryg. Armored Spider) z Demon's Souls i Seatha Scaleless z Dark Souls.
 • Co interesujące, po pokonaniu Freji na NG+ nie pojawia się komunikat "Wielka dusza zdobyta". Pojawia się on dopiero po wejściu w interakcję ze smokiem uwięzionym w sieci, sugerując, że może należeć do niego. Z drugiej strony, jeśli zabijesz Freję przy użyciu żaru komunikat pojawia się tak jak w przypadku pozostałych Wielkich Istot.


Oto co o Freji i jej właścicielu sądzi DaveControlLive


Łupy: